Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

På scen

Annons

Ikväll:

CLUB LIVE: CC-puben, Gävle

EXTRA ALLT: O’Learys, Gävle

HANK T MORRIS & THE AMAZING BUFFALO BROTHERS FEAT PUTTE SNITT OCH MAGNUS CARIS: Lill-puben, Sandviken

i morgon:

JANNE LANDSTRÖMS MUDFISH: CC-puben, Gävle

SANNEX: Fyren, Norrsundet

ÖSTEN MED RESTEN: Gävle teater, Gävle

RAMBLIN’ ROMEOS: Granliden, Storvik

HANK T MORRIS & THE AMAZING BUFFALO BROTHERS FEAT PUTTE SNITT OCH MAGNUS CARIS: Lill-puben, Sandviken

och längre fram:

SANDVIKEN BIG BAND & KRISTER ANDERSSON KLARINETT: Konserthuset, Gävle 18/10

TROUBLE BOYS: Folkets hus, Marma 18/10

MELISSA HORN: Konserthuset, Gävle 19/10

PERSONLIGA PERSSON OCH DEN HOPPLÖSA ORKESTERN: Drömfabriken, Sandviken 19/10

FREDRIK SWAHN & MARIKA WILLSTEDT: Spegeln, Gävle 19/10

CLAES MALMBERG: Konserthuset, Gävle 20/10

VOLODJA, ROGER ”GEEMO” ERIKSSON: Nebraska, Musikhuset, Gävle 20/10

JIMMY NORDIN: CC-puben, Gävle 20/10

OKTOBERMARAN: Parken, Gävle 21/10

GORDIN INTERNATIONAL ALLSTARS: Heartbreak, Gävle 21/10

THE STICKY QUARTET INC: CC-puben, Gävle 22/10

OKTOBERMARAN: Parken, Gävle 22/10

WALLE: Andersbergspizzerian, Gävle 22/10

ANN WESTIN, MIKAEL KOPPELMAN, DOMINIK HENZEL: Folkets hus, Österbybruk 22/10

GESTRIKE BRASSBAND MÖTER STOCKHOLM BRASSBAND: Konserthuset, Gävle 23/10

ANNELI RYDÉ, JENNY SILVER & SVANTE THURESSON MED CLAES CRONA BAND: Konserthuset, Gävle 24/10

JAPPZ: Drömfabriken, Sandviken 26/10

TONBRUKET: Konserthuset, Gävle 27/10

EXPANDERS: Parken, Gävle 27/10

ISON & FILLE: Slickcity, Gävle 27/10

THE FUNATIC’S: CC-puben, Gävle 28/10

BASKERY: Spegeln, Gävle 28/10

50 CENT: Göransson Arena, Sandviken 28/10

EXTRA ALLT: O’Learys, Gävle 28/10

SLOWMAN BAND: CC-puben, Gävle 29/10

SWEET: Maxim, Gävle 29/10

LIVGARDETS DRAGONMUSIKKÅR: Konserthuset, Gävle 29/10

JUSTIN SHANDOR: Folkets hus, Sandviken 29/10

A TRIBUTE TO DIRE STRAITS – THE SULTANS OF SWING: Konserthuset, Gävle 30/10

STEFAN GYIMOTHY BAND, BRAZIL: Konserthuset, Gävle 1/11

ELIN LARSSON GROUP: Drömfabriken, Sandviken 2/11

DONNEZ: Parken, Gävle 3/11

RÄFVEN, TZEITEL: Nebraska, Musikhuset, Gävle 3/11

FLASH & THE FLAMES: CC-puben, Gävle 4/11

RYAN B: CC-puben, Gävle 5/11

WAHLSTRÖMS: Parken, Gävle 6/11

WAHLSTRöMS: Parken, Gävle 6/11

CHRISTOPHER ANDERSSON BÅNG & PETRA HARALDSSON: Drömfabriken, Sandviken 9/11

CLUB LIVE: CC-puben, Gävle 11/11

Mer läsning

Annons