Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

på scen.

Annons

i kväll:

THICK SIZZY: CC-puben, Gävle

EXTRA ALLT: O’Learys, Gävle

i morgon:

I HATE SCHOOL, FANNY MAE & THE DYNAMITE BELIEVERS: CC-puben, Gävle

HIGHLIGHTS: Parken, Gävle

NRBQ/TERRY ADAMS: CC-puben, Gävle 20/9

THE AGNAS BROTHERS, JAZZGRUPP BOLLNÄS KULTURSKOLA: Konserthuset, Gävle 21/9

MICKE DAHLÖFS HETA FYRA MED GÄSTARTISTER: Drömfabriken, Sandviken 21/9

ERIK AMARILLO: Kharma lounge, Sandviken 22/9

BRIGADA ILLUMINADA, HENRIK OCH MALIN: Nebraska, Musikhuset, Gävle 22/9

PERSONLIGA PERSSON: CC-puben, Gävle 23/9

DIA PSALMA: Heartbreak, Gävle 23/9

MARTIN STENMARCK, FRANK ANDERSSON M FL: Läkerol arena, Gävle 24/9

FORK: Gävle teater, Gävle 24/9

BREWITZ BREW: CC-puben, Gävle 24/9

FAT COTTON: CC-puben, Gävle 25/9

TROUBLE BOYS: Föreningshuset, Gårdskär 26/9

SARAH PAUES BAND: Konserthuset, Gävle 28/9

SEAN TYLA & MICKE FINELL: Drömfabriken, Sandviken 28/9

ANNA-LENA BRUNDIN OCH LILL-MARIT BUGGE: Spegeln, Gävle 28/9

HARDY T ANDERSON: CC-puben, Gävle 30/9

ISHGEBAA: CC-puben, Gävle 1/10

ROLF WIKSTRÖM: Gävle teater, Gävle 1/10

ACE OF DC: Granliden, Storvik 1/10

CHRIS HIATT: CC-puben, Gävle 2/10

THE CAVERN BEATLES: Konserthuset, Gävle 2/10

ANNELI EVALDSSON QUINTET: Konserthuset, Gävle 5/10

GÄVLEBORGS UNGDOMS FOLKMUSIKBAND: Drömfabriken, Sandviken 5/10

SAHARA HOTNIGHTS: Slickcity, Gävle 6/10

REBEL COLLECTIVE, EVA SVENSK: Nebraska, Musikhuset, Gävle 6/10

THE RAMBLIN ROMEOS: CC-puben, Gävle 7/10

OTIS GIBBS OCH OLA MAGNELL: Spegeln, Gävle 7/10

TOM’S KITCHEN: CC-puben, Gävle 8/10

JOE LABERO: Konserthuset, Gävle 8/10

JIMMY Z, SLIDIN’ SLIM: CC-puben, Gävle 9/10

CRIMEN: Intakto, Musikhuset, Gävle 11/10

CLAES CRONA TRIO & VIVIAN BUCZEK, PETER ASPLUND: Konserthuset, Gävle 12/10

QUIET NIGHT ORCHESTRA: Drömfabriken, Sandviken 12/10

CLUB LIVE: CC-puben, Gävle 14/10

JANNE LANDSTRÖMS MUDFISH: CC-puben, Gävle 15/10

SANDVIKEN BIG BAND & KRISTER ANDERSSON KLARINETT: Konserthuset, Gävle 18/10

TROUBLE BOYS: Folkets hus, Marma 18/10

MELISSA HORN: Konserthuset, Gävle 19/10

PERSONLIGA PERSSON OCH DEN HOPPLöSA ORKESTERN: Drömfabriken, Sandviken 19/10

FREDRIK SWAHN & MARIKA WILLSTEDT: Spegeln, Gävle 19/10

CLAES MALMBERG: Konserthuset, Gävle 20/10

VOLODJA, ROGER ”GEEMO” ERIKSSON: Nebraska, Musikhuset, Gävle 20/10

Mer läsning

Annons