Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Landstingets 25-åringar belönades

/

172 medarbetare har belönats av landstinget Gävleborg med förtjänsttecken eller en gåva av bestående värde efter att ha arbetat i 25 år i landstinget.

Förtjänsttecknen delades ut av landstingsdirektör Svante Lönnbark i samband med en middag för jubilarerna på Axmar brygga.

Annons

Division barn- och ungdomssjukvård, kvinnosjukvård, psykiatri och habilitering

Lars Andersson, Bollnäs, Gunilla Aneklev, Gävle, Eva Berg, Kungsgården, Karin Blomkvist, Storvik, Karin Börjesdotter, Gävle, Henrik Carleson, Gävle, Lars-Åke Larsson, Enånger, Thomas Lindberg, Gävle, Arne Lundahl, Gävle, Åsa Lundin, Hudiksvall, Hjördis Lundström, Bollnäs, Lena Lönnbark, Hofors, Eva Mårtensson, Gävle, Jan Nordgren, Ljusdal, Lilian Noren, Gävle, Ingrid Normann, Gävle, Catarina Risberg-Blank, Gävle, Kerstin Runström, Österfärnebo, Inger Sandborg, Gävle, Marie Louise Simonsson, Hedesunda, Helena Sohtell, Gävle, Lena Strömgren, Hudiksvall, Marie Söderström, Gävle

Division diagnostik

Anette Aspelin, Valbo, Anne Collin-Törnblom, Gävle, Karin Eriksson, Gävle, Birgitta Johansson, Forsa, Mikael Johansson, Gävle, Elisabeth Jonsson, Hudiksvall, Ann-Charlotte Larsson, Gävle, Jonas Larsson, Gävle, Anders Åkerlund, Gävle.

Division medicin

Elisabeth Bergroth, Ockelbo, Anne Forsberg, Sandviken, Ann-Catrin Forsblom, Arbrå, Per Halvarsson, Gävle, Inger Hedlund, Arbrå, Eva Hägg, Ilsbo, Helene Johansson, Gävle, Katarina Johansson, Söderhamn, Kristina Johansson, Gävle, Rosmarie Lindström, Sandviken, Inga-Karin Olsson, Skutskär, Irene Olsson, Gävle, Maria Samuelsson, Älvkarleby, Annika Stenman, Gävle, Lars Svennberg, Sandviken, Anna-Lena Westman, Hudiksvall, Marianne Wiklund, Storvik.

Division operation

Tomas Bohlin, Forsa, Anette Edlund, Hofors, Kerstin Ekström, Gävle, Anneli Eriksson, Sandviken, Elisabet Eriksson, Gävle, Charlotta Falk, Gävle, Åsa Gavlefors, Sandviken, Johan Gavlén, Gävle, Christina Granqvist, Los, Margareta Hedlund, Gästrike-Hammarby, Ingrid Henke, Hudiksvall, Jens Holmboe, Hudiksvall, Lena Jansson, Bollnäs, Lars Jingåker, Edsbyn, Jan Jonsson, Järvsö, Cecilia Krohn, Hudiksvall, Lisbeth Landin Haraldsson, Söderhamn, Carina Larsson, Forsa, Kenth Lindahl, Sandviken, Britt-Marie Linder, Sandviken, Anette Lund, Sandviken, Tomas Löf, Söderhamn, Elisabeth Lööv, Skutskär, Karin Molin, Bollnäs, Eva-Karin Molinder, Gävle, Leif Molinder, Gävle, Gunhild Persson, Hudiksvall, Anna-Lena Pettersson-Westlin, Hudiksvall, Göran Rundgren, Norrsundet, Yvonne Sandin, Hudiksvall, Anita Svensson, Hudiksvall, Petra Wallén, Gävle, Monica Vedin, Iggesund, Monica Westelius, Bollnäs, Ina Westin, Sandviken, Karin Westlin, Gävle, Liselott Zättlin, Hudiksvall.

Division primärvård

Ing-Marie Andersson, Bollnäs, Mats Andersson, Forsa, Elisabeth Bjurs, Edsbyn, Carola Bäck, Sandviken, Ingrid Carlsson, Hudiksvall, Dagmar Edung, Forsa, Åsa Englund, Gävle, Catharina Estander, Ljusdal, Anna-Karin Grankvist, Åshammar, Elinor Jönsson, Gävle, Carina Källström, Valbo, Kerstin Larsson, Gävle, Lena Larsson, Gävle, Lena Leijonmarck, Vallvik, Margareta Lemon, Gävle, Kristina Lingman, Söderhamn, Eleonora Mäkitalo, Gävle, Irina Nilsson, Gävle, Birgitta Nordlander, Gävle, Anette Nordlund, Gävle, Maud Norin, Norrala, Eva Norlin, Hudiksvall, Annika Parviainen, Gävle, Christina Persson, Sandviken, Lena Persson, Ramsjö, Ivana Pickova, Ljusdal, Ewy Pålbrant, Söderhamn, Renske Renkema, Sandarne, Inga-Lill Rosdahl, Ljusdal, Maria Sandelgård, Korskrogen, Lollo Schleenvoigt, Gävle, Susanne Sjöblom, Valbo, Lena Sjödin, Söderhamn, Birgitta Strid, Söderhamn, Karin Stål, Bollnäs, Lena Sundqvist, Sandviken, Susanne Sundqvist, Sandviken, Margareta Sörling-Elmelind, Söderhamn, Ann-Carin Thögersen, Torsåker, Elisabeth Troedsson, Arbrå, Lena-Marie Westerberg, Torsåker, Maud von Krusenstjerna, Valbo, Barbro Westin, Hudiksvall, Sari Zetterberg, Gävle, Maria Öhagen, Järbo.

Lednings- och verksamhetsstöd

Anna-Lena Axelsson, Kungsgården, Kristina Bergefors, Hudiksvall, Liisa Billqvist, Hudiksvall, Ulrika Björs, Hudiksvall, Gertrud Blom, Bollnäs, Eva Cedergren, Gävle, Camilla Egerfeldt, Gävle, Anna-Carin Elfving, Gävle, Catarina Eriksson, Gävle, Helena Fransk, Kilafors, Susanne Grudemo, Gävle, Katarina Gärdström, Gävle, Monika Hagström, Gävle, Christina Hassel, Hudiksvall, Marie Hasselgren, Gävle, Inger Holm, Sandviken, Kerstin Johansson, Hudiksvall, Torbjörn Jönsson, Gävle, Carola Kristoffersson, Valbo, Pia Larsson, Hudiksvall, Carola Ledenstam, Bollnäs, Eva Lind, Edsbyn, Ann-Helen Nilsen, Hudiksvall, Carina Ohlsson, Gävle, Agneta Olsson, Söderhamn, Ingela Olsson, Sandarne, Britt-Inger Ringsbacka, Bollnäs, Pia Sjölander, Gävle, Lena Sjöström, Bollnäs, Ing-Marie Stenvall, Bollnäs, Lena Sundqvist, Sandviken, Carina Söderlund, Gävle, Solveig Thorsteinsen, Alfta, Maria Öhrner, Söderhamn.

Tillväxt och regional utveckling

Marianne Andersson, Alfta, Eva Carlborg, Sandviken, Kristina Granewåg, Gävle, Margareta Jonsson, Gävle.

Koncernstaben

Karl Åke Bertils, Gnarp, Sven-Åke Gustavsson, Gävle.

X-Fastigheter

Peter Larsson, Gävle.

Mer läsning

Annons