Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Lokala resultat från Stockholm Marathon

/

Under lördagen sprangs den 37:e upplagan av Stockholm Marathon.
Så gick det för de lokala löparna.

Annons

HERRAR

51) Albin Jonsson, Ockelbo SK, 2.40.03, 69) Johan Dahl, Högbo AIK, 2.42.56, 150) Per Liv, Hemlingby LK, 2.50.23, 151) Mattias Ericson, Hemlingby LK, 2.50.31, 212) Johan Welander, Ess LK, 2.54.30, 329) Tomas Eriksson, Månkarbo IF, 2.57.37, 366) Mounir Touzani, Hemlingby LK, 2.58.31, 570) Daniel Larsson, Gävle, 3.03.17, 590) Göran Lindqvist, Hemlingby LK, 3.03.54, 707) Rasmus Hemph, Hemlingby LK, 3.07.13, 774) Henrik Mattsson, Valbo AIF, 3.08.54, 904) Ulf Domanders, Hemlingby LK, 3.11.26, 906) Hans Brolin, Hemlingby LK, 3.11.26, 1061) Anders Sjöblom, Gävle, 3.13.47, 1184) Ronny Stjernlöf, Ärna IF, 3.15.54, 1208) Per Välivainio, Gävle, 3.16.18, 1215) Håkan Durmer, Gävle, 3.16.32, 1357) Peter Ferrari, Solvikingarna, 3.18.51, 1431) Patrick Lundhammar, Tierps IF, 3.20.13, 1512) Leif Olsson, Järbo, 3.21.44, 1596) Jukka Jokela, Gävle, 3.22.49, 1600) Johan Blomdahl Eriksson, Gävle, 3.22.53, 1656) Kalle Winberg, Gävle, 3.23.28, 1920) Ronnie Steinwall, Hemlingby LK, 3.26.14, 1960) Joakim Andersson, Gävle Triathlon Klubb, 3.26.31.

1991) Ove Lindh, Årsunda IF, 3.26.45, 2045) Johan Lindh, Årsunda IF, 3.27.09, 2149) Andreas Rosberg, Högbo GIF, 3.27.44, 2230) Jonas Eriksson, Gävle, 3.28.23, 2361) Anders Hedberg, Tierp, 3.29.39, 2377) Michael Håkansson, Furuvik, 3.29.51, 2498) Daniel Höglund, Gävle, 3.31.21, 2611) Peter Hedman, Årsunda IF, 3.32.34, 2766) Daniel Lindholm, Hemlingby LK, 3.34.22, 2861) Henric Ferrari, Ockelbo SK, 3.35.14, 3087) Kent Persson, Ockelbo SK, 3.37.19, 3105) Ricardo Paiva, Karlholmsbruk, 3.37.31, 3259) Jens Rapp, Gävle, 3.38.54, 3341) Niklas Sehlberg, Gävle, 3.39.30, 3371) Stefan Hellman, Hagaström SK, 3.39.44, 3608) Pär Törnhult, Gävle Triathlon Klubb, 3.41.35, 3670) Jörgen Jilka, Ess LK, 3.42.01, 3708) Anders Edström, Hemlingby LK, 3.42.18, 3765) Thomas Mårtensson, Setra Sports club, 3.42.46, 3804) Bo Renström, Blackwater park, 3.43.04, 3913) Peter Wahlborg, Månkarbo IF, 3.44.03, 3989) Johan Sjökvist, Team Magnus, 3.44.43, 4312) Kimmo Niva, Low budget runners, 3.47.35, 4416) Stefan Ehrin, Gävle, 3.48.32, 4426) Tommy Esen, Djurgårdens IF, 3.48.36.

4477) Lukas Broman, Gävle, 3.49.01, 4479) Joakim Oldéen, Niklas brorsa, 3.49.02, 4826) Jonas Brändholm, Vemdalens IF, 3.52.03, 4830) Adam Pettersson, Söderfors GoIF, 3.52.05, 5334) Magnus Reinius, Bäcks byförening, 3.55.48, 5518) Peter Lyck, Gävle, 3.56.55, 5559) Krister Blomqvist, Högbo AIK, 3.57.10, 5601) Erik Melin, Hofors, 3.57.24, 5620) Fredrik Arningsmark, Gävle, 3.57.29, 5644) Cole Roberts, Gävle, 3.57.38, 5660) Johan Pettersson, Valbo, 3.57.43, 5721) Adam Bergman, Tierp, 3.58.04, 6146) Per Wahlström, Gävle, 4.01.03, 6232) Per Wallgren, Hagaströms SK, 4.01.59, 6455) Linus Engstrand, Gävle, 4.04.27, 6570) Lars Axelson, Gävle Triathlon, 4.05.43, 6653) Benny Andersson, Lantmäteriet, 4.06.28, 6774) Niklas Nylander, Valbo AIF, 4.07.52, 6817) Pär Abrahamsson, Gävle, 4.08.14, 6862) Stig Wallgren, Hagaströms SK, 4.08.47, 6872) Rune Wretman, Gävle, 4.08.53, 7019) Linus Jäderberg, Gävle, 4.10.26, 7174) Mikael Lindholm, Hofors, 4.12.08, 7201) Mikael Rosenlund, Gävle, 4.12.23, 7238) Mikael Högblad, Gävle Triathlonklubb, 4.12.41.

7293) Lennart Hägg, Axa SC, 4.13.14, 7298) Erik Jonsson, Ockelbo SK, 4.13.15, 7301) Crister Johansson, Ockelbo, 4.13.18, 7310) Daniel Pettersson, Gävle, 4.13.24, 7432) Johan Hedkvist, Gävle, 4.14.34, 7460) Gustaf Lejon, Kungsgården, 4.14.54, 7516) Erik Tischler, Gävle, 4.15.27, 7638) Jörgen Krentze, Älvkarleby, 4.17.09, 7677) Mats Johansson, Gävle, 4.17.36, 7986) Björn Sjöström, Sandviken, 4.21.30, 8019) Patrik Granström, Älvkarleby, 4.21.55, 8155) Adam Johansson, Månkarbo, 4.23.36, 8189) Andreas Björk, AQ Group, 4.23.58, 8310) Per-Anders Högbom, Korsnäskorpen, 4.25.30, 8552) Rickard Hilmersson, Tierp, 4.28.17, 8701) Andreas Bladfält, Rejlers IF, 4.30.15, 8795) Hampus Udell, Gävle, 4.31.58, 8888) Magnus Heino, Gävle, 4.34.05, 9010) Mikael Sörling, Gävle, 4.36.07, 9271) Per Dahlman, Gävle, 4.40.45, 9317) Pär Berg, Gävle, 4.41.42, 9353) Gustaf Stenberg, Gävle, 4.42.24, 9436) Lars Nordqvist, Järbo, 4.43.43, 9440) Henrik Isacsson, Xylem IF, 4.43.47, 9458) Ulf Andersson, Tierps IF, 4.44.09.

9474) Jan-Eric Andersson, Dirty dead rabbits, 4.44.25, 9788) Per Persson, Ockelbo SK, 4.50.53, 9878) Staffan Falk, Sandviken, 4.53.08, 9924) Christoffer Otterberg, Gävle, 4.54.15, 9948) Hamed Jafari, Gävle, 4.54.54, 10 130) Örjan Persson, Skutskär, 5.01.08, 10 279) Anders Parner, Skutskär, 5.07.21, 10 352) David Åkerlund, Gävle, 5.10.30, 10 463) Mats Tillberg, Gävle, 5.16.51, 10 649) Daniel Lundin, Ulvens IK, 5.27.55, 10 732) Kjell Åström, Månkarbo IF, 5.35.36.

DAMER

57) Caroline Gärdsback, Hemlingby LK, 3.09.24, 128) Viktoria Norberg, Hofors LK, 3.20.58, 217) Maria Nilsson, Gävle SK, 3.28.01, 225) Madeleine Pettersson, Hemlingby LK, 3.28.12, 272) Lovisa Niss, Brudpiga RK, 3.31.06, 336) Kristin Svahn, Sandviken, 3.35.00, 338) Sofie Ferrari, Ockelbo SK, 3.35.13, 372) Ingalill Lindholm, Hemlingby LK, 3.36.52, 456) Susanne Lejon, Kungsgården, 3.40.47, 521) Angelica Enander, Valbo, 3.43.04, 528) Sara Björklund, Älvkarleby Ridklubb, 3.43.23, 547) Ulrica Cavallin, Hemlingby LK, 3.43.54, 752) Maria Lindberg, Gävle, 3.50.08, 873) Elin Fredriksson, Göksnåre, 3.53.25, 1177) Malin Holmgren, Hemlingby LK, 3.59.50, 1312) Ingela Andersson, Valbo, 4.03.28, 1482) Anna Berglöv, Gävle, 4.07.59, 1516) Helena Hedman, Årsunda IF, 4.08.48, 1571) Linda Palm, Furuvik, 4.10.32, 1615) Marlene Becker, Sandviken, 4.11.26, 1727) Vera Padron, Sandviken, 4.13.37, 1763) Maria Berglöv, Hemlingby LK, 4.14.40, 1993) Hannah Fahlgren, Gävle, 4.21.08, 2138) Lisa Kvarnlöf, Ess LK, 4.24.32, 2302) Maria Högberg, Postens IK Gävle, 4.27.47.

2476) Margareta Jonsson, Hofors LK, 4.32.43, 2483) Karin Holmgren, Runacademy, 4.32.53, 2566) Kristin Persson, Hedesunda IF, 4.35.11, 2578) Annika Blyckertz, Hemlingby LK, 4.35.25, 2784) Anna-Karin Lidberg, Älvkarleby IK, 4.41.01, 2803) Pia Strömbom, Trafikverkets FF, 4.41.23, 2875) Erika Åkerström, Gävle, 4.43.35, 2889) Marie Kihlström, Årsunda IF, 4.44.01, 2895) Helena Eriksson, Hagaströms SK, 4.44.15, 3036) Camilla Johansson, Gävle Triathlonklubb, 4.49.02, 3064) Jessica Helin, Årsunda IF, 4.49.56, 3095) Louise Andersson, Team Beccilou, 4.50.52, 3104) Annika Sjöström, Sandviken, 4.51.04, 3241) Erika Kjellin, Gävle, 4.56.40, 3412) Leena Untinen, Gävle, 5.05.49, 3440) Hannah Lundqvist, Skutskär, 5.07.07, 3442) Mikaela Parner, Skutskär, 5.07.08, 3515) Anna-Karin Broström, Sandviken, 5.10.45, 3542) Sofia Linderdahl, Gävle, 5.13.00, 3575) Kristin Gadde, Gävle, 5.15.20, 3624) Lena Ehrling, Gävle, 5.18.59, 3654) Maria Domanders, Gävle, 5.21.13, 3687) Cristina Nordqvist, Sandviken, 5.23.14, 3711) Eva Dahl, Gävle, 5.24.38, 3818) Helena Nordqvist Andersson, Sandviken, 5.37.36.

Mer läsning

Annons