Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

SANDVIKEN, Gästrike cup 18 augusti

Annons

P10 60 m: 1. Sixten Partanen Högbo GIF 9,73, 2. Oscar Fältenhag Högbo GIF 9,75, 3. Alfred Jeppsson Högbo GIF 10,09, 4. Love Sellberg Högbo GIF 10,11, 5. Albert Ahlenius Valbo AIF 10,13, 6. Rasmus Berg Hedesunda IF 10,34, 7. Julius Messering Högbo GIF 10,41, 8. Axel Gustafsson Högbo GIF 10,64, 9. Jacob Ardfors Valbo AIF 11,27, Vind Heat 1 +2,6; Heat 2 +1,2

F10 60 m: 1. Ronja Magnusson Valbo AIF 9,85, 2. Edith Hillman Högbo GIF 10,04, 3. Alva Nylander Valbo AIF 10,21, 4. Jeanna Ulfvin IF Skade 10,33, 5. Molly Eriksson Hofors AIF 10,36 6. Judit Tibblin Högbo GIF 11,05, 7. Klara Löf Högbo GIF 11,72, 8. Emelie Andersson Högbo GIF 14,17, Vind +2,6

P10 Kula: 1. Rasmus Berg Hedesunda IF 6,94, 2. Alfred Jeppsson Högbo GIF 6,64, 3. Oscar Fältenhag Högbo GIF 6,14, 4. Julius Messering Högbo GIF 5,58, 5. Love Sellberg Högbo GIF 5,48, 6. Jacob Ardfors Valbo AIF 5,43, 7. Axel Gustafsson Högbo GIF 5,29, 8. Albert Ahlenius Valbo AIF 5,05 , 9. Josef Sundqvist Högbo GIF 4,58

F10 Kula: 1. Edith Hillman Högbo GIF 6,72, 2. Jeanna Ulfvin IF Skade 5,91, 3. Alva Nylander Valbo AIF 5,79, 4. Ronja Magnusson Valbo AIF 5,71, 5. Judit Tibblin Högbo GIF 4,94, 6. Molly Eriksson Hofors AIF 4,74, 7. Klara Löf Högbo GIF 4,48, 8. Emelie Andersson Högbo GIF 3,26

P10 Poängställning efter sex omgångar: 1. Oscar Fältenhag Högbo GIF 1513, 2. Love Sellberg Högbo GIF 1430, 3. Rasmus Berg Hedesunda IF 1158, 4. Julius Messering Högbo GIF 940, 5. Axel Gustafsson Högbo GIF 875, 6. Albert Ahlenius Valbo AIF 859, 7. Alfred Jeppsson Högbo GIF 552, 8. Emil Svensson Hedesunda IF 546, 9. Josef Sundqvist Högbo GIF 519: 10. Jacob Ardfors Valbo AIF 493: 11. William Seger Gefle IF 490: 12. Sixten Partanen Högbo GIF 466: 13. Jonathan Jonsson Högbo GIF 160: 14. Alfred Jeppsson Högbo GIF 108

F10 Poängställning efter sex omgångar: 1. Alva Nylander Valbo AIF 1892, 2. Ronja Magnusson Valbo AIF 1707, 3. Jeanna Ulfvin IF Skade 1678, 4. Ella Karlsson Mood Gefle IF 1300, 5. Molly Eriksson Hofors AIF 897, 6. Astrid Blomqvist Hedesunda IF 847, 7. Edith Hillman Högbo GIF 590, 8. Judit Tibblin Högbo GIF 575, 9. Simone Lagerlöf Högbo GIF 392: 10. Klara Löf Högbo GIF 251: 11. Olivia Hedström Skade IF 109: 12. Emelie Andersson Högbo GIF 101

P11 60m: 1. Isak Holmkvist Hofors AIF 9,64, 2. Alfred Andersson Hedesunda IF 10,55, Vind +1,5, F11 60 m: 1. Ida Backlund Gefle IF H1 9,28, 2. Hedvig Ström IF Skade H2 9,34, 3. Vilma Hjertberg Gefle IF H2 9,36, 4. Saga Boråker Högbo GIF H1 9,55, 5. Sanna Tille Valbo AIF H1 9,58, 6. Hanna Bodin Gefle IF H2 10,91, 7. Julia Backlund Gefle IF H2 11,03, 8. Cornelia Magnusson Valbo AIF H1 11,15, 9. Sara Rask Hedesunda IF H1 11,62, Vind Heat 1 +1,6; Heat 2 +2,6, P11 Kula: 1. Isak Holmkvist Hofors AIF 6,70, 2. Alfred Andersson Hedesunda IF 5,83

F11 Kula: 1. Sanna Tille Valbo AIF 8,35, 2. Ida Backlund Gefle IF 7,65, 3. Saga Boråker Högbo GIF 7,27, 4. Hedvig Ström IF Skade 7,00, 5. Vilma Hjertberg Gefle IF 6,96, 6. Sara Rask Hedesunda IF 5,94, 7. Julia Backlund Gefle IF 5,49, 8. Hanna Bodin Gefle IF 4,69, 9. Cornelia Magnusson Valbo AIF 4,41

P11 Poängställning efter sex omgångar: 1. Isak Holmkvist Hofors AIF 2292, 2. David Holmquist Gefle IF 1539, 3. Emil Erlandsson Hedesunda IF 537, 4. Alfred Andersson Hedesunda IF 477, 5. Daniel Hedqilow Hedesunda IF 282

F11 Poängställning efter sex omgångar: 1. Ida Backlund Gefle IF 3494, 2. Hedvig Ström IF Skade 3243, 3. Saga Boråker Högbo GIF 2659, 4. Vilma Hjertberg Gefle IF 2454, 5. Sanna Tille Valbo AIF 2099, 6. Julia Backlund Gefle IF 1405, 7. Hanna Bodin Gefle IF 960, 8. Stina Jonsson IF Skade 865, 9. Rebecca Carlsson IF Skade 687: 10. Sara Rask Hedesunda IF 582: 11. Cornelia Magnusson Valbo AIF 556: 12. Molly Pernsten Gefle IF 480: 13. Amanda Svensson Gefle IF 422

P12 60 m: 1. Kalle Georgsson Högbo GIF 8,62, 2. Victor Hedman Högbo GIF 9,19, 3. Viggo Göransson IF Skade 9,82, Vind +1,2

F12 60 m: 1. Molly Åberg Hofors AIF 9,24, 2. Moa Wennberg Gefle IF 9,25, 3. Thilde Berglund Gefle IF 9,26, 4. Alma Åkerling Hofors AIF 9,51, 5. Mira Berggren Gefle IF 9,81, 6. Edith Hertzman IF Skade 10,20, 7. Sanna Sjölund IF Skade 11,38, Vind +2,0, P12 Tresteg: 1. Kalle Georgsson Högbo GIF +2,0 9,57, 2. Victor Hedman Högbo GIF +3,2 9,06

F12 Tresteg: 1. Thilde Berglund Gefle IF +1,4 9,16, 2. Alma Åkerling Hofors AIF +1,1 9,08, 3. Moa Wennberg Gefle IF +2,5 8,53, 4. Molly Åberg Hofors AIF +2,0 8,41, 5. Edith Hertzman IF Skade +2,2 8,15, 6. Mira Berggren Gefle IF +1,9 8,05, 7. Sanna Sjölund IF Skade +2,4 6,09

P12 Stavhopp: 1. Kalle Georgsson Högbo GIF 1,80, 2. Victor Hedman Högbo GIF 1,70

F12 Stavhopp: 1. Thilde Berglund Gefle IF 1,20, 2. Moa Wennberg Gefle IF 1,20, 3. Alma Åkerling Hofors AIF 1,20, 4. Molly Åberg Hofors AIF 1,20, 5. Edith Hertzman IF Skade 1,10, 6. Mira Berggren Gefle IF 1,10

P12 Poängställning efter sex omgångar: 1. Victor Hedman Högbo GIF 1734, 2. Linus Blom IF Skade 866, 3. Kalle Georgsson Högbo GIF 718, 4. Viggo Göransson IF Skade 396, 5. Emil Jidemark IF Skade 175

F12 Poängställning efterr sex omgångar: 1. Thilde Berglund Gefle IF 3744, 2. Moa Wennberg Gefle IF 3667, 3. Alma Åkerling Hofors AIF 3353, 4. Molly Åberg Hofors AIF 3151, 5. Mira Berggren Gefle IF 2970, 6. Edith Hertzman IF Skade 2269, 7. Fanny Ahltin Gefle IF 2216, 8. Ellen Asp IF Skade 1785, 9. Caitlin Rorabaugh Gefle IF 1756: 10. Ellen Cederloo IF Skade 1585: 11. Saga Svaleryd IF Skade 1254: 12. Agnes Boussard IF Skade 1204: 13. Maja Hansson Gefle IF 1121: 14. Sanna Sjölund IF Skade 1042: 15. Elsa Moberg IF Skade 952: 16. Klara Mosbach Gefle IF 680: 17. Iris Brodd IF Skade 624: 18. Vera Grankvist Skade IF 388: 19. Josefine Ravstis Gefle IF 297

P13 60 m: 1. Nattaphon Muanngoen Gefle IF 8,44, Vind +1,5, F13 60 m: 1. Saga Fältenhag Högbo GIF 8,59, 2. Sonia Gauffin Högbo GIF 8,61, 3. Emma Lilje IF Skade 9,47, 4. Maria Eidhagen H Högbo GIF 9,57, 5. Emma Bodin Gefle IF 9,74, Vind +2,6,

F13 Tresteg: 1. Saga Fältenhag Högbo GIF +1,4 10,67, 2. Sonia Gauffin Högbo GIF +1,1 9,99, 3. Maria Eidhagen H Högbo GIF +1,5 9,98, 4. Emma Lilje IF Skade +1,2 8,70, 5. Eila Janssson Gefle IF +1,4 8,42, 6. Emma Bodin Gefle IF +1,3 8,00

F13 Stavhopp: 1. Sonia Gauffin Högbo GIF 2,00, 2. Maria Eidhagen H Högbo GIF 2,00, 3. Eila Janssson Gefle IF 1,80, 4. Saga Fältenhag Högbo GIF 1,80, 5. Emma Lilje IF Skade 1,10

P13 Slägga: 1. Nattaphon Muanngoen Gefle IF 10,29

F13 Slägga: 1. Maria Eidhagen H Högbo GIF 33,18, 2. Sonia Gauffin Högbo GIF 25,65, 3. Emma Lilje IF Skade 25,61, 4. Saga Fältenhag Högbo GIF 23,69 5. Eila Janssson Gefle IF 17,48, 6. Emma Bodin Gefle IF 12,51

P13 Poängställning efter sex omgångar: 1. Nattaphon Muanngoen Gefle IF 1953, 2. Rasmus Holmqvist Gefle IF 294

F13 Poängställning efterr sex omgångar: 1. Sonia Gauffin Högbo GIF 4969, 2. Saga Fältenhag Högbo GIF 3739, 3. Maria Eidhagen H Högbo GIF 2954, 4. Emma Lilje IF Skade 2813, 5. Emma Bodin Gefle IF 2763, 6. Eila Janssson Gefle IF 2439, 7. Emilia Merkell Högbo GIF 2194, 8. Irma Karamehmedovis Gefle IF 1001

P14 80 m: 1. Moi Wirunpan Gefle IF 10,22, 2. Martin Hansson Högbo GIF 11,59, Vind +1,4

F14 80 m: 1. Fannie Pousette IF Skade 11,02, 2. Maja Söderlund Gefle IF 11,40, 3. Johanna Möller Gefle IF 11,63, 4. Vendela Ström IF Skade 11,65, 5. Jolin Kihlström Gefle IF 12,22, 6. Nellie Messering Högbo GIF 12,43, 7. Elina Erlandsson Hedesunda IF 13,47, 8. Frida Jansson Hedesunda IF 14,82, Vind +0,8

P14 Slägga: 1. Martin Hansson Högbo GIF 21,54, 2. Moi Wirunpan Gefle IF 19,38

F14 Slägga: 1. Vendela Ström IF Skade 21,14, 2. Nellie Messering Högbo GIF 20,09, 3. Elin Bäckström IF Skade 18,80, 4. Jolin Kihlström Gefle IF 17,83, 5. Maja Söderlund Gefle IF 14,87, 6. Johanna Möller Gefle IF 14,24

P14 Stavhopp: 1. Moi Wirunpan Gefle IF 2,20

F14 Stavhopp: 1. Nellie Messering Högbo GIF 1,70, 2. Elin Bäckström IF Skade 1,30, 3. Vendela Ström IF Skade 1,20

P14 Tresteg: 1. Moi Wirunpan Gefle IF +1,4 10,36, 2. Martin Hansson Högbo GIF +1,6 9,79

F14 Tresteg: 1. Vendela Ström IF Skade +1,1 9,05, 2. Nellie Messering Högbo GIF +2,0 8,87, 3. Johanna Möller Gefle IF +1,9 8,83, 4. Maja Söderlund Gefle IF +3,0 8,73, 5. Elina Erlandsson Hedesunda IF +3,0 7,41

P14 Poängställning eftrr sex omångar: 1. Moi Wirunpan Gefle IF 3046, 2. Martin Hansson Högbo GIF 2620, 3. Jimmy Öhman Österfärnebo 383

F14 Poängställning efter sex omgångar: 1. Vendela Ström IF Skade 3994, 2. Maja Söderlund Gefle IF 3288, 3. Johanna Möller Gefle IF 3015, 4. Jolin Kihlström Gefle IF 2517, 5. Hanna Wallin IF Skade 2084, 6. Elina Erlandsson Hedesunda IF 2081, 7. Klara Nolemo Gefle IF 1583, 8. Nellie Messering Högbo GIF 1523, 9. Elin Bäckström IF Skade 1454: 10. Fannie Pousette IF Skade 1402: 11. Freja Nygren IF Skade 782: 12. Emelina Cindric IF Skade 591: 13. Frida Jansson Hedesunda IF 23

F15 Slägga: 1. Johanna Edvall Gefle IF 52,85

P15 Poängställning efter sex omgångar: 1. Filip Stömne Valbo AIF 405

F15 Poängställning efter sex omgångar: 1. Johanna Edvall Gefle IF 2499, 2. Linn Egerfält Gefle IF 1236, 3. Filippa Backman Gefle IF 1041, 4. Saga Axelsson Gefle IF 712, 5. Johanna Ringstam Gefle IF 514, 6. Saga Dahlberg Gefle IF 69

Ställning i lagtävlingen efter 6 tävlingsdagar: Högbo GIF 785 poäng, Gefle IF 736 poäng, IF Skade 588 poäng, Valbo AIF 529 poäng, Hedesunda IF poäng, HoforsAIF 400 poäng

,

Mer läsning

Annons