Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Så gick det för de lokala åkarna i Tjejvasan

/

Här är resultatet i Tjejvasan för alla våra åkare från Gästrikland och Norduppland. Lena Wiklund från Sandviken blev bästa lokala åkare med en 22:a plats.

Annons

Placering:

1) Britta Johansson Norgren, Sollefteå Skidor IF, 1.19.25

2) Katerina Smutna, Österrike, 1.19.25

3) Julia Svan, Vansbro AIK Skidklubb, 1.19.26

4) Elin Mohlin, Åsarna IK, 1.19.27

5) Emma Wikén, Åsarna IK, 1.19.28

6) Anna Svendsen, Norge, 1.19.28

7) Sara Lindborg, Östersunds SK, 1.19.30

8) Astrid Øyre Slind, Norge, 1.19.30

9) Maria Nordström, Ulricehamns IF, 1.19.31

10) Kristina Roberto, Karlslunds IF SF, 1.19.33

22) Lena Wiklund, Sandviken, 1.24.09

61) Elin Karlsson, OK Borgen, 1.30.20

91) Alva Karlsson, OK Borgen, 1.33.19

91) Ebba Björk, Högbo GIF, 1.33.19

130) Caroline Ström, Tierps IF, 1.36.36

134) Maria Nilsson, Gävle SK, 1.37.14

149) Sandra Hänninen, Ockelbo SK, 1.38.36

180) Linda Östberg, Valbo AIF, 1.41.06

214) Josefine Moberg, Gävle SK, 1.44.35

215) Maja Landström, Gävle SK, 1.44.39

216) Emma Wilkenson, Gävle SK, 1.44.42

237) Johanna Cavalllin, Högbo GIF, 1.45.39

239) Susanne Rosberg, Högbo GIF, 1.45.43

305) Sofia Hägglund, Östervåla IF, 1.49.29

307) Sara Hägglund, AXA SC, 1.49.38

350) Kia Olofsdotter, Östervåla IF, 1.52.06

351) Lina Renström, AXA SC, 1.52.13

385) Alexandra Högblad, Gävle SK, 1.55.19

442) Madelene Anttila, Järbo IF, 1.58.00

542) Helena Högblad, Gävle SK, 2.02.59

650) Helena Ståhlberg, Gävle SK, 2.07.56

666) Tilda Magnusson, Gävle SK, 2.08.47

668) Elin Svärd, Gävle SK, 2.08.50

687) Anna Hillbom, Valbo, 2.09.39

730) Angelica Fridsjö, Strömsbergs IF, 2.13.32

731) Caroline Fridsjö, Strömsbergs IF, 2.13.34

780) Christina Wigren, Järbo IF, 2.22.34

MOTION

A

Katarina Abramsson, Hofors AIF, 2.37.45

Mimmi Abramsson, Hofors AIF, 2.53.46

Marie Ahlqwist, Sandviken, 3.31.10

Gun Andersson, Ockelbo SK, 2.43.38

Ann-Cathrin Andersson, Örbyhus, 2.52.29

Susanne Andersson, Gävle, 3.32.29

Eva Andersson, Gävle, 4.45.56

Sandra Anderstedt, Sandviken, 3.01.16

Karolina Aronsson, Skutskär, 3.15.55

Therese Arvidsson, Gävle SK, 2.51.32

Kerstin Asplund, Tierp, 2.43.51

B

Karin Back Swedin, Frösö IF, 1.58.24

Cecilia Bengtsson, Gävle, 2.48.45

Evakajsa Berglin, Järbo IF, 2.23.14

Anna Bergström, Gävle, 3.25.31

Kerstin Björk, Gävle, 2.34.42

Beatrice Björklund, Åshammar, 3.00.14

Pia Björsell, Sandviken, 2.56.07

Amanda Brandebo, Sandviken, 5.10.37

Sonja Brink, Gävle SK, 3.01.43

Maria Brunila, Gävle, 4.10.00

D

Lena Dahlqvist, Gävle, 2.51.42

Agneta Danielsson, Gävle, 2.48.50

E

Josefin Eidhagen, Sandviken, 3.14.37

Åsa Ekman, Sandviken, 3.41.10

Liselott Ekström, Valbo, 3.00.07

Pernilla Erikanders, Storvik, 3.25.58

Anna Eriksson, Gävle SK, 2.52.49

Elena Eriksson, Stensätra SK, 3.04.16

Louise Eriksson, Valbo, 3.08.07

Madeleine Eriksson, Gävle, 3.19.57

Anna Eriksson, Sandviken, 2.33.04

Elenor Eriksson, IK Rex, 2.16.08

Anne Sofie Eriksson, Gävle, 4.34.14

Linnea Eriksson, Gävle SK, 2.09.09

Christina Eriksson, Valbo AIF, 2.25.57

Marie Eriksson, Gävle, 4.26.41

Carola Eurenius, Gefle FF, 2.26.39

F

Maria Fjällström, Gävle, 3.00.24

Malin Flodman, Årsunda IF, 2.46.46

Cecilia Forsberg, Valbo, 3.14.36

Lillemor Forsberg, Gävle OK, 2.56.54

Jenny Forsberg, Gävle, 4.00.04

Lina Fredriksson, Gävle, 3.50.28

Jenny Fredriksson, Sandviken, 3.00.44

Maria Fridsjö, Tierp, 2.57.33

G

Åsa Gavlefors, Sandviken, 2.47.54

Camilla Gilljam, Valbo, 2.51.56

Pernilla Granberg, Gävle, 4.08.05

Ulrika Green, Gävle, 3.15.12

Kristina Grönberg, Hofors, 3.32.38

Gunilla Gustavsson, Holmsveden, 3.39.40

Lisa Göransson, Gävle, 2.41.56

H

Ingrid H Amren, Årsunda IF, 2.49.01

Malin Hallberg, Gävle, 2.30.26

Elisabeth Hammar, Gävle, 3.17.36

Anna Haraldsson, Sandviken, 2.51.10

Malin Hedberg, Årsunda IF, 2.50.51

Annika Hedin, Årsunda IF, 2.32.03

Maria Hellström, Årsunda IF, 2.36.09

Ingela Herpman, Sandviken, 2.15.48

Josefina Hillman, Järbo IF, 3.30.35

Anna-Lena Holm, Gävle, 2.39.27

Carina Holmberg, Sandviken, 2.11.12

Charlotte Holmsten, Gävle, 3.01.39

Lotta Hvitt, Gävle SK, 2.50.39

Ulrika Hübinette, Uppsala, 3.42.03

Rebecca Hägg, Hofors, 3.58.30

Kristina Häggström, Gävle SK, 2.11.47

Eva Häägg, Gävle, 3.21.55

Marie Höglund, Gävle, 3.24.31

I

Annika Isaksson, Gästrike hammarby, 3.25.44

Julia Iu, Gävle, 2.56.12

Malin Ivarsson, Karlholmsbruk, 3.15.48

Catrin Ivarsson, Jäderfors SK, 3.06.11

J

Emma Jakobsson, Gävle SK, 2.28.44

Eleonor Jansson, Månkarbo, 3.05.34

Kajsa Jerlinder, Bergby, 2.59.40

Charlotta Joelsson, Gävle, 2.36.08

Frida Joelsson, Gävle, 2.28.11

Stephanie Jonsson, Gävle, 2.22.08

Kristina Jämtelid, Valbo AIF, 3.23.29

K

Ann-Sofi Karlsson, Årsunda IF,

2.36.08

Sofia Karlsson, Gävle, 2.41.48

Marika Karlström, Valbo, 2.43.25

Marijke Keus, Gävle, 2.51.12

Camilla Kjellin, Furuvik, 3.04.34

Therese Kling, Ockelbo, 3.08.25

Therese Klint, Tierp, 3.14.02

Malin Klintberg, Gävle SK, 2.13.11

Anna Krentze, Gävle, 3.08.00

Maria Kvarnlöf, Gävle, 2.18.11

L

Karin Larsson, Gävle, 4.26.40

Gertrud Larsson, Torsåker, 4.10.43

Lina Larsson, Torsåker, 2.43.08

Carin Larsson, Gävle, 3.22.00

Jeanette Larsson, Gävle, 3.48.40

Emma Larsson, Älvkarleby, 3.28.43

Ingrid-Johanna Larsson, Gävle, 3.28.08

Jenny Lellky, Gävle, 3.36.09

Moa Lignell, Sandviken, 3.23.22

Therése Liljenmalm, Gävle, 4.01.53

Anna Liljesand, Ockelbo, 3.47.27

Helena Limér, Gävle, 3.18.18

Helene Lindkvist, Valbo, 2.51.24

Karin Linjer, Gävle, 2.41.08

Maria Lundell, Gävle, 3.04.46

Madeleine Lunden, Gävle, 2.33.58

Lotta Lundqvist, Gävle, 3.14.38

Miriam Lycke, Gävle, 2.52.32

Mona Löfgren, Månkarbo, 3.36.45

Linnéa Löfstrand, Årsunda IF, 2.08.04

Jenny Lönn, Örbyhus, 3.02.49

M

Ulrika Magnusson, sandviken,

2.11.56

Monica Martinelle, Tierp, 3.44.47

Elin Melander, Gävle, 4.05.56

Inga-Lill Melander, Valbo, 4.05.54

Elin Melin, Norrham Hamrångebygdens IF, 3.32.21

Ida Mellström, Ockelbo, 2.36.03

Anne-Marie Montelius, Gävle SK, 3.03.25

N

Kajsa Norling, Gävle, 2.50.59

Malin Norman, Valbo, 3.35.38

Anneli Nyberg Larsson, Sandviken, 3.19.29

Lina Nygren, OK Borgen, 3.21.05

Laila Nyström, Hofors, 2.36.47

Åsa Nässander, Gävle, 2.22.53

Petra Nässelqvist, Gävle, 2.37.45

O

Anneli Olsson, Valbo, 2.29.36

Annika Olsson, Gävle, 3.10.36

Ingrid Olsson, Gävle, 3.02.18

Marie-Louise Orvestedt, Gävle, 2.52.14

P

Ellen Persson, Skärplinge, 2.36.05

Elisabeth Persson, Skärplinge, 3.07.25

Lena Persson, Gävle, 3.12.38

Matilda Persson, Gävle, 3.01.38

R

Margareta Rainer, Gävle, 2.24.31

Sophie Rigmo, Gävle, 3.34.09

Ann-Kristin Ringefors, Tierps IF, 2.41.30

Agneta Riswall, Sandviken, 3.41.10

Angelica Ränttilä, Gävle, 3.09.09

S

Jonna Sahlberg, Gävle, 2.25.10

Susann Sandegård, Valbo AIF,

3.00.28

Camilla Schilcher, Tierp, 3.16.37

Eva Schön, Gävle, 2.56.36

Magdalena Selnes, Gävle, 2.24.22

Susanne Sjunning, Valbo, 4.12.08

Gunilla Sjöberg, Bergby, 2.44.39

Helena Skoglund, Gävle, 3.00.50

Lotta Strand Söderholm, Gävle,

3.03.42

Hanna Strid, Gävle, 3.10.07

Annika Strid, Gävle, 2.51.49

Clara Stålnacke, Gävle, 2.17.10

Annika Sunnerstrand, OK Borgen, 3.21.07

Emma Svärd, Storvik, 3.26.00

Annelie Söderblom, Hofors AIF,

2.45.14

Jenny Söderborg, Gävle, 3.34.35

Carina Söderbäck, Ockelbo SK, 2.57.40

Helena Söderström, Hedesunda, 3.16.32

Karolina Sörman, Örbyhus, 3.14.02

T

Clara Tholander, Gävle, 3.35.28

Sandra Tibring Grundin, Tierp,

3.00.32

V

Carola Vesterinen, Älvkarleby,

3.14.38

Maria Vikander, Tierp, 3.15.30

Maria Viklund, Gävle, 3.16.38

Sandra Voest bjermert, Gävle,

2.55.42

W

Lina Wahlman, Skutskär, 3.12.50

Ethly Walfridsson, Österfärnebo, 2.42.27

Annelie Walfridsson, Årsunda, 2.46.12

Evelina Walfridsson, Årsunda, 2.51.12

Marie Walldén, Hedesunda, 2.38.25

Ann-Christine Wesslén-Berglund,

Ockelbo SK, 3.23.47

Lena Westerberg, Torsåker, 2.28.19

Maria Westin, Gävle, 2.38.44

Kerstin Wikander, Gävle, 2.26.41

Carina Wohlmer, Gävle, 3.21.03

Anna-Karin Wängman, Gävle, 2.15.00

Z

Sari Zetterberg, Gävle, 3.29.10

Cecilia Zetterberg Nygren, Gävle, 3.04.25

Christina Ziprus, Sandviken, 4.12.34

Å

Jessica Åberg, Gävle, 2.47.53

Anna Åberg, Gävle, 3.34.38

Anna Åkerman, Gävle, 3.57.47

Ingalill Åsblom, Järbo IF, 2.20.02

Ö

Ingela Öbrink, Gävle, 2.37.52

Carin Öbrink, Gävle, 2.40.31

Lisette Östblom, Valbo AIF, 2.50.54

Annika Östblom, Trafikverket FF CF, 3.33.57

Anna Östlund, Sandviken, 3.05.49

Anny Östlund, Gävle, 3.57.47

Karin Östman, Gävle, 2.40.09

Teresia Östmark, Gävle, 2.52.09

Mer läsning

Annons