Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

O-ringen: Här är lokala resultaten från måndagens etapp

Här är lokala resultaten från måndagens etapp i Oringen i Sälen.

Annons

H21E 1) Thierry Gueorgiou, Kalevan Rasti, 138.15 (3) 72.54, 2) Jerker Lysell, Rehns BK, 138.18(1) 71.40, 3) Magne Dæhli, Halden SK, 139.51 (2) 72.45

D21E 1) Tove Alexandersson, Stora Tuna OK, 119.04(1) 60.13, 2) Anne M Hausken Nordberg, Nydalens SK, 128.53 (2) 66.09, 3) HeidiØstlid Bagstevold, Fredrikstad SK, 131.02 (4) 66.51

H20E 1) Simon Hector, Snättringe SK, 114.22 (2)61.02, 2) Olli Ojanaho, Ounasvaaran Hiihtoseura, 114.51 (1) 60.45, 3) OskarLeinonen, OK Kolmården, 122.03 (4) 63.32, 65) Filip Ivarsson, OK Hammaren,158.28 (75) 85.55

D20E 1) Johanna Öberg,OK Linné, 97.38 (3) 48.40, 2) Tilda Johansson, OK Orion, 97.40 (8) 51.01, 3)Paula Gross, Helsingin Suunnistajat, 102.26 (1) 48.30, 58) Emma Bengtsson,Årsunda IF, 133.04 (35) 58.30

H18E 1)Jesper Svensk, Stora Tuna OK, 84.50 (2) 44.03, 2) Isac von Krusenstierna, OKKåre, 85.04 (5) 45.21, 3) Simon Imark, Tullinge SK, 85.23 (4) 45.04

D18E 1) Veera Klemettinen, Suunta Jyväskylä, 85.42(2) 42.46, 2) Anine Lome, Hamar OK, 85.49 (3) 43.39, 3) Synne Strand, Asker SK,87.12 (5) 43.47, 11) Johanna Börjesson Eriksson, Storviks IF, 93.27 (13) 47.31,12) Jennie Börjesson Eriksson, Storviks IF, 93.28 (4) 43.45, 40) EmmaHållström, Gävle OK, 106.05 (67) 57.01

H21E2 1) Mikko Knuuttila, Ikaalisten Nouseva-Voima, 138.57 (4) 70.24, 2) Isak Bergset, NTNUI,139.32 (2) 70.01, 3) Felix Späth, Lillomarka OL, 139.46 (1) 68.24, 45) ErikBoman, Gävle OK, 161.33 (56) 83.50, 48) Kevin Ståhl, OK Hammaren, 162.24 (67)85.18, 77) Albin Sjöhed, Gävle OK, 170.15 (75) 86.39, 84) Erik Dahlqvist,Storviks IF, 175.24 (81) 87.59, 93) Simon Sjöhed, Gävle OK, 181.10 (90) 90.28

D21E2 1) JohannaSanderi, IFK Lidingö SOK, 125.10 (1) 61.00, 2) Johanna Erlandsson, Stora TunaOK, 130.47 (2) 65.14, 3) Ida Lindkvist, NTNUI, 130.52 (7) 67.40

H20E2

D20E2

H18E2 1) SaulKlemola, Raja-Karjalan Suunnistajat, 85.27 (3) 46.17, 2) Gustaf Berglund, IFKMora OK, 85.33 (2) 46.07, 3) Victor Helgesson, Hestra IF, 89.57 (7) 47.12, 38)Mårten Olsson, Gävle OK, 110.28 (42) 56.01, 49) Andreas Persson, OK Hammaren,113.33 (54) 59.38, 57) Erik Olsson, Gävle OK, 116.00 (43) 56.17

D18E2 1) Sofia Eriksson, Stora Tuna OK, 105.58 (6) 54.54, 2) Guri Sandvold, Tynset IF, 107.06(1) 51.19, 3) Emma Stenbacka, Vaasan Suunnistajat ry, 109.07 (9) 56.03, 25) IdaPalmberg, OK Hammaren, 130.49 (16) 58.50

D10 1) StinaThern, OK Skogshjortarna, 36.39 (1) 21.51, 37) Ida Karlsson, Storviks IF, 47.46(50) 30.23, 103) Signe Wiksten, Gävle OK, 59.17 (110) 36.07

D11 1) MoaBirkebæk, Stora Tuna OK, 34.20 (1) 16.43, 85) Elma Wikström, OK Hammaren, 67.44(135) 38.58, 114) Elsa Palmberg, OK Hammaren, 79.51 (158) 48.47

D12 1) CorneliaKindlund, OK Tyr, 41.29 (3) 21.34, 16) Ebba Ottosson, Gävle OK, 48.41 (21)25.17, 20) Sara Åbom, Gävle OK, 50.08 (23) 25.37, 131) Elise Edler, OKHammaren, 73.02 (106) 33.48 D12K 1) EmmaRindstig, SOK Viljan, 32.27 (1) 18.33, 4) Selma Ivarsson, OK Hammaren, 40.21(5) 22.03

D13 1) Klara Sjöström, Västerås SOK, 52.16 (1) 26.02, 42) Julia Näslund, OK Hammaren, 73.55(45) 34.42, 80) Johanna Olsson, Ockelbo OK, 86.18 (72) 37.18, 97) Hanna Hodin,Årsunda IF, 90.11 (88) 39.35, 115) Mathilda Karlsson, Valbo AIF, 96.05 (131)45.40

D14 1) Hanna Lundberg, OK Renen, 50.14 (1) 25.53, 35) Cornelia Ivarsson, OK Hammaren, 71.10(15) 32.24, 90) Agnes Malmgren, Ockelbo OK, 86.24 (112) 46.19, 94) Emma Lilje,Gävle OK, 88.20 (64) 39.09, 95) Josefin Lindström, OK Hammaren, 88.51 (84)41.54, 119) Linnea Persson, Valbo AIF, 98.13 (140) 54.15

D14K 1) Alva Pleiner, Täby OK, 51.01 (4) 28.21

D15 1) Jenny Baklid, Konnerud IL, 56.38 (1) 29.37, 80) Elsa Wallin, OK Hammaren, 89.00 (102)49.40, 91) Moa Karlsson, Storviks IF, 93.23 (60) 42.52, 144) Vanja Johansson,OK Hammaren, 146.18 (147) 76.33

D16 1) Inka Nurminen, Jämsän Retki-Veikot, 62.14 (4) 33.28, 133) Elvira Silver, Gävle OK,118.55 (136) 60.22

D16K 1) Sara Junevik,Leksands OK, 63.19 (1) 32.53 D17-20K 1)Tine Dalgaard, Kolding OK, 86.04 (1) 47.21, 21) Emma Johansson, OK Hammaren,125.08 (4) 51.56

D18 1) Elin RansjöZander, OK Tyr, 89.19 (3) 46.12, 93) Elin Forsberg, Årsunda IF, 206.11 (95)116.28

D20 1) Hanna Åberg,OK Landehof, 91.36 (1) 44.59, 7) Kristin Boman, Gävle OK, 103.58 (11) 54.51

D21-1 1) HeiniSaarimäki, Angelniemen Ankkuri, 95.53 (1) 49.20

D21-2 1) EvgeniyaRyapolova, IFK Mora OK, 98.26 (2) 50.10, 25) Elin Lind, Tierps SOK, 123.19 (42)64.36, 39) Sara Hägglund, OK Hammaren, 128.50 (25) 60.30, 72) Joline Ingelsson,OK Hammaren, 144.17 (87) 74.12, 90) Maja Ingelsson, OK Hammaren, 153.54 (75) 70.54,104) Frida Ingelsson, Ockelbo OK, 167.40 (111) 87.16, 116) Katarina Baban,Storviks IF, 178.42 (121) 91.24

D21K-1 1) JannieHagård, OK Pan-Kristianstad, 67.50 (1) 36.01, 23) Helen Walfridsson, Gävle OK,88.44 (24) 46.57, 34) Ann-Sofi Karlsson, Gävle OK, 94.14 (56) 51.49, 56) Anna Berglöv, Årsunda IF, 100.43 (72) 55.15, 87) Johanna Cavallin, Valbo AIF, 109.27(111) 62.11, 88) Pernilla Eriksson, Gävle OK, 110.45 (83) 57.55, 106) MariaHellström, Årsunda IF, 117.38 (106) 61.42, 136) Linda Eriksson, Gävle OK,130.05 (140) 69.41, 148) Sofia Hägglund, OK Hammaren, 139.34 (144) 71.42

D21K-2 1) LeneGodager Kaas, Bækkelagets SK, 70.26 (1) 37.20

D35 1) SallaFagerudd, Paimion Rasti, 86.26 (1) 45.50

D35K 1) Linda Sjögren, Kamrat och IF KIF, 56.51 (2) 30.26, 53) Helena Stropp,Gävle OK, 88.55 (56) 47.28, 77) Åsa Jernberg, Gävle OK, 98.35 (105) 60.34

D40 1) YvonneGunell, Pargas IF, 63.37 (1) 34.44, 67) Jenny Johansson, Valbo AIF, 105.57 (72)58.37, 72) Anna Berggren, Gävle OK, 109.43 (42) 49.24, 75) Karin Möllerberg,Valbo AIF, 110.20 (59) 55.45

D40K-1 1) LenaTuresson, OK Renen, 56.12 (2) 29.28

D40K-2 1)Elisabeth Ingvaldsen, Nydalens SK, 54.01 (1) 29.17, 14) Helena Backlund, GävleOK, 68.26 (12) 34.59, 21) Lena Bernhardsson, Årsunda IF, 72.09 (16) 35.36, 50)Karin Johansson, OK Hammaren, 82.08 (49) 43.28, 59) Karin Wallin, OK Hammaren,85.32 (93) 56.00, 76) Petronella Ivarsson, OK Hammaren, 93.04 (61) 46.21, 84)Ann-Sofie Täck, OK Hammaren, 100.16 (64) 47.01, 118) Annika Hedin, Årsunda IF,147.06 (123) 90.44

D45 1) GunillaSvärd, IF Thor, 60.22 (2) 32.38

D45K-1 1) MarieDahlgren, Filipstads OK, 57.19 (5) 30.59, 15) Malin Palmberg, OK Hammaren,64.49 (10) 33.10, 17) Maria Hållström, Gävle OK, 67.57 (21) 35.22, 25) EvaLindström, Storviks IF, 71.40 (17) 34.47, 30) Åsa Skoog, OK Hammaren, 74.51(36) 39.06, 45) Ulrika Silver, Gävle OK, 80.18 (38) 39.18, 70) Christina Lilje,Gävle OK, 87.11 (97) 49.19, 113) Maria Westlin, Valbo AIF, 105.50 (118) 55.55

D45K-2 1) MonaLome, Hamar OK, 58.44 (8) 32.50

D50 1) KatarinaBorg, Södertälje-Nykvarn OF, 57.54 (1) 28.29, 28) Elisabet Enmark, Gävle OK,73.09 (17) 35.06, 36) Cathrine Johansson, Tierps SOK, 75.33 (43) 37.59, 40)Monica Boman, Gävle OK, 76.50 (65) 41.07, 47) Ingela Eriksson, Gävle OK, 79.01(40) 37.46, 89) Anette Sjöberg, Gävle OK, 94.37 (112) 51.32, 95) Ann Lyrberg,Valbo AIF, 98.36 (103) 48.56

D50K 1)Laila B Höglund, FK Herkules, 48.11 (1) 24.17, 53) Karin Lind, Tierps SOK,71.34 (50) 35.07, 117) Annika Eriksson, Tierps SOK, 91.12 (136) 48.51

D55 1) ElisabethFries, Umeå OK, 62.21 (2) 31.53, 78) Mona Åkerman, Valbo AIF, 94.03 (102) 55.35D55K 1) Ewa Roos, Helsingborgs SOK,54.39 (1) 27.59, 24) Kia Bratberg, OK Hammaren, 68.55 (36) 36.09, 60) CarinaHolmberg, OK Hammaren, 84.09 (47) 38.09, 67) Lena Ahnlén, OK Hammaren, 86.21(72) 44.46, 90) Lena Bengtsson, Årsunda IF, 99.18 (94) 52.29

D60 1) SirpaLilja, Modum O-lag, 54.19 (1) 30.37

D60K 1) Susanne Dittmer, IK Hakarpspojkarna, 58.32 (1) 31.21, 19) IngelaBengtsson, Årsunda IF, 78.24 (25) 44.12, 30) Karin Bergström, Gävle OK, 84.36(26) 44.16

D65 1) KarinGustafsson, Strängnäs-Malmby OL, 67.18 (3) 40.19, 19) Helena Hemström, GävleOK, 88.23 (27) 48.20

D65K 1) MonicaDjurberg, OK Tyr, 61.59 (1) 34.12, 54) Maj-Lis Bergström, Hofors OK, 90.13 (64)53.38

D70 1) KatharinaMo Berge, Freidig, 64.48 (1) 31.47, 9) Solveig Svahn, Ockelbo OK, 81.40 (14)45.42, 11) Gunilla Mäkinen, OK Hammaren, 82.56 (18) 47.26, 23) Elke Wilke,Tierps SOK, 95.17 (25) 52.01, 30) Margareta Skoog, Valbo AIF, 100.58 (38) 61.59

D70K 1) Britt-Marie Eklöf, OK Milan,62.30 (2) 31.33, 45) Agneta Österberg, Hofors OK, 93.17 (52) 51.56

D75 1) BirgittaThunell, IFK Lidingö SOK, 63.17 (1) 32.54, 9) Doris Wiberg, Gävle OK, 83.45(10) 45.26, 20) Lillemor Forsberg, Gävle OK, 105.07 (19) 52.25, 23) Ann-Margret Persson, Gävle OK, 107.45 (22) 57.50, 31) Anita Asp, Ockelbo OK, 133.49 (32)82.23

D80 1) BerniceAntonsson, FK Friskus-Varberg, 73.06 (1) 37.49

D85 1) GunvorHedin-Håkansson, Markbygdens OK, 103.34 (1) 58.59

D90 1) MargaretaHansson, Storviks IF, 148.26 (1) 40.58

D95

H10 1) KarlAderstedt Althoff, Kungälvs OK, 28.56 (2) 17.27, 45) Albin Möllerberg, ValboAIF, 41.14 (50) 24.21, 47) Gustav Ljunggren, OK Hammaren, 41.47 (89) 26.44

H11 1) IsakEskilsson, IK Hakarpspojkarna, 32.07 (1) 14.30, 54) Hampus Karlsson, StorviksIF, 50.25 (65) 22.26, 67) Anton Engstrand, Storviks IF, 52.59 (81) 24.11, 98)Axel Hejdenberg, Gävle OK, 57.56 (131) 29.14, 107) Lucas Söderberg, Gävle OK,59.52 (137) 29.34, 111) Jacob Olsson, Ockelbo OK, 60.34 (133) 29.21, 140)Alfred Jeppsson, OK Hammaren, 68.29 (174) 35.25

H12 1) LinusVernström, Ronneby OK, 32.27 (1) 14.47, 11) Elias Danielsson, OK Hammaren,37.59 (26) 19.10, 68) Viktor Karlsson, Storviks IF, 50.57 (97) 25.40, 105)Albin Malmgren, Ockelbo OK, 57.41 (96) 25.37, 118) Loke Holmgren, OK Hammaren,61.27 (121) 28.29 H12K 1) MathiasNordlinder, OK Linné, 31.42 (1) 16.57, 3) Olle Hallner, Ockelbo OK, 36.33 (4)18.21

H13 1) MattiasÖstberg, Stora Tuna OK, 42.03 (2) 22.38, 9) Eric Hallner, Ockelbo OK, 55.33 (8)28.13, 87) Malte Johansson, OK Hammaren, 78.29 (102) 42.37, 143) GustavMöllerberg, Valbo AIF, 100.15 (157) 50.52

H14 1) Axel Elmblad, Bredaryds SOK, 46.07 (3) 24.38, 25) Felix Silver, Gävle OK, 58.57 (52)32.25, 55) Linus Täck, OK Hammaren, 68.27 (89) 35.10, 77) Alfred Liljeström,Gävle OK, 71.01 (110) 37.40

H14K 1)Lucas Ahlström, Västerås SOK, 41.31 (2) 22.08, 16) Rasmus Söderberg, Gävle OK,59.39 (24) 33.22, 26) Elias Lundberg, Ockelbo OK, 65.52 (28) 34.56

H15 1) Viktor Svensk, Stora Tuna OK, 57.35 (1) 28.54, 28) Jakob Sjöberg, Gävle OK, 75.23 (29)38.20, 71) Adam Hodin, Årsunda IF, 91.45 (57) 44.48, 130) Emil Danielsson, OKHammaren, 121.15 (135) 64.34, 131) Erik Flodman, OK Hammaren, 122.22 (126)60.33

H16 1) SanderArntzen, Asker SK, 57.50 (1) 30.05, 60) Rasmus Täck, OK Hammaren, 76.45 (59)38.17

H16K 1) Simon Björnehäll, OKGränsen, 68.01 (3) 35.18, 22) Elias Näslund, OK Hammaren, 112.20 (11) 42.15,30) Joel Daniels, Hofors OK, 130.48 (27) 59.42

H17-20K 1) Martin Nilsson, Snättringe SK, 71.11 (1)33.44, 16) Albin Wallin, OK Hammaren, 109.53 (29) 59.14, 19) Ghaith Al-Tameemi,Ockelbo OK, 114.02 (31) 62.34

H18 1) Mikkel Lyskjær Jensen, Tisvilde Hegn OK, 75.03 (1) 39.40, 71) Oskar Persson, ÅrsundaIF, 156.16 (67) 74.58

H20 1) Isak Langerak, Järfälla OK, 96.49 (1) 50.10, 11) Erik Hållström, Gävle OK, 114.34(9) 57.15, 18) Kalle Johansson, OK Hammaren, 127.21 (19) 64.32, 22) EmilEriksson, Tierps SOK, 134.53 (34) 77.16, 53) Samuel Johansson, OK Hammaren,190.10 (57) 119.37, 55) Axel Sjöberg, OK Hammaren, 203.14 (56) 114.09

H21-1 1) MathiasDrage, Kongsberg OL, 120.32 (5) 65.06

H21-2 1) Veli Kangas, Helsingin Suunnistajat, 113.22 (1) 57.41, 51) Andreas Eriksson,Kungsgårdens SK, 146.23 (47) 76.32, 99) Viktor Dahlqvist, Storviks IF, 172.58(97) 90.06

H21K-1 1) Anders Nordberg, Nydalens SK, 82.38 (4) 45.40, 24) Fredrik Ahnlén, OK Hammaren, 103.43(17) 53.30, 110) Erik Strid, Österfärnebo IF, 145.42 (124) 80.20, 128) Johan Eriksson, Tierps SOK, 153.13 (150) 87.52, 129) Jens Åkerman, Gävle OK, 153.15(137) 82.22, 132) Viktor Strid, Österfärnebo IF, 154.17 (142) 84.16, 148) DavidHolmqvist, OK Ödmården, 164.57 (151) 88.12

H21K-2 1) Tuomo Mäkelä, Angelniemen Ankkuri, 80.24 (2) 41.47

H35 1) Harri Karlsson, Järla Orientering, 93.26 (1) 46.46 H35K 1) Jostein Andersen, Nydalens SK, 68.23 (1)35.53, 59) Albin Bogren, Gävle OK, 99.03 (45) 48.58, 136) Jonatan Söderberg,Gävle OK, 125.13 (121) 61.53

H40 1) Jani Lakanen, Koovee, 77.50 (1) 41.23, 11) Björn Ljunggren, OK Hammaren, 91.06 (9)47.28, 31) Patrik Svedberg, Gävle OK, 100.53 (34) 53.42, 130) Magnus Flodman,OK Hammaren, 131.50 (127) 70.05

H40K-1 1) Mikko Pääkkönen, Ounasvaaran Hiihtoseura, 53.57 (1) 0.00, 3) Richard Hejdenberg,Gävle OK, 70.51 (4) 36.43, 61) Mattias Eklund, Ockelbo OK, 97.09 (55) 48.51,70) Mathias Danielsson, OK Hammaren, 100.16 (27) 43.32, 133) David Floberg,Årsunda IF, 134.39 (131) 69.41, 137) Lars Wallin, OK Hammaren, 138.58 (132)70.41

H40K-2 1) Jörgen Olsson, OK Pan-Kristianstad, 72.28 (4) 39.10

H45-1 1) Tomas Hallmén, OK Tisaren, 76.19 (1) 39.39, 91) Per-Anders Olsson, Ockelbo OK, 112.40(37) 50.04, 113) Mikael Persson, Gävle OK, 125.05 (94) 60.21

H45-2 1) GjermundUrset, Bul-Tromsø IL, 76.18 (1) 40.25

H45K-1 1) Johan Blomster, IF Thor, 65.48 (3) 35.16, 23) Magnus Jakobsson, Tierps SOK, 76.42(27) 40.07

H45K-2 1) Jonas Ivarsson, OK Hammaren, 61.12 (1) 31.46, 6) Mikael Palmberg, OK Hammaren, 64.52(8) 35.33, 16) Thomas Ivarsson, OK Hammaren, 67.58 (28) 39.04, 19) Ingemar Stålberg, Gävle OK, 69.11 (21) 37.17, 30) Fredrik Wiksten, Gävle OK, 73.20 (18)36.47, 35) Sven Persson, Årsunda IF, 75.53 (54) 43.56, 42) Ulf Karlsson,Storviks IF, 77.10 (19) 36.54, 50) Jan Moberg, Gävle OK, 78.15 (80) 47.30, 59)Jonas Holmgren, OK Hammaren, 79.36 (59) 44.50, 76) Anders Hansson, Storviks IF,84.25 (72) 46.48, 82) Anders Johansson, OK Hammaren, 87.02 (85) 47.54, 87)Daniel Johansson, OK Hammaren, 88.02 (84) 47.51, 92) Håkan Persson, Valbo AIF,89.44 (109) 51.10, 110) Torbjörn Vikblom, OK Hammaren, 94.32 (98) 49.09, 127)Håkan Andersson, OK Hammaren, 99.11 (167) 61.28, 131) Janne Lindström, OKHammaren, 100.34 (103) 50.01, 134) Stephan Aspfors, OK Hammaren, 100.56 (143)56.46, 149) Jan Andersson, OK Hammaren, 105.15 (89) 48.13

H50-1 1) ConnyForsberg, Långhundra IF, 70.13 (1) 37.32

H50-2 1) Anders Svensk, Tjällmo-Godegårds OK, 70.32 (1) 36.35, 2) Joakim Ingelsson, OKHammaren, 71.42 (2) 37.18, 6) Mikael Ingelsson, Ockelbo OK, 79.04 (7) 43.28,30) Anders L Olsson, Gävle OK, 93.49 (20) 46.51, 32) Patrik Ottosson, Gävle OK,94.13 (28) 48.30, 96) Karl-Erik Engblom, Valbo AIF, 126.01 (113) 74.08, 119)Lennarth Karlsson, Valbo AIF, 142.58 (130) 83.34

H50K-1 1) TomasLöfgren, Stora Tuna OK, 63.54 (2) 34.46

H50K-2 1) MatsNylund, Bredaryds SOK, 59.11 (1) 32.05, 25) Jan Andersson, Gävle OK, 74.53 (28)41.53, 53) Lars Spånberg, Gävle OK, 82.12 (30) 42.31, 58) Christer Alkberg,Ockelbo OK, 83.25 (93) 53.13, 89) Johnny Berglöv, Årsunda IF, 94.47 (98) 55.28,148) Mikael Andersson, Valbo AIF, 207.33 (151) 124.45

H55 1) Mats Hellstadius, Södertälje-Nykvarn OF, 68.56 (2) 35.53, 2) Lasse Jansson, GävleOK, 69.38 (1) 34.19, 28) Anders Enmark, Gävle OK, 82.49 (39) 45.00, 44) Bo Börjesson, Storviks IF, 88.52 (46) 46.09, 73) Arne Eriksson, Tierps SOK, 97.09(64) 48.41, 126) Harald Knutsen, Gävle OK, 113.14 (123) 57.37

H55K 1) Sune Södergrann, Tullinge SK, 58.24 (1)26.20, 20) Hans Lemoine, Gävle OK, 66.50 (14) 36.19, 69) Christer Eriksson,Tierps SOK, 77.45 (79) 44.23, 85) Göran Lyrberg, Valbo AIF, 82.30 (66) 43.21,94) Hans Bywall, OK Hammaren, 85.33 (123) 51.23, 96) Jörgen Helmersson, OckelboOK, 86.39 (108) 48.31, 122) Börje Ahnlén, OK Hammaren, 93.50 (132) 52.33, 130)Lars Bengtsson, Årsunda IF, 95.04 (61) 42.36, 146) Göran Hedman, Valbo AIF,104.52 (144) 55.11

H60 1) Sigurd Dæhli, Løten o-lag, 64.24 (1) 34.32

H60K 1) Per Lindgren, IK Hakarpspojkarna, 58.52 (1) 31.44, 13) Mats Hedberg,Årsunda IF, 69.59 (30) 40.46, 15) Hans-Olof Fröjd, Oslättforspojkarnas IK,70.16 (20) 38.52, 20) Kjell Viklund, Hofors OK, 71.30 (19) 38.49, 37) Mats Hemström,Gävle OK, 77.22 (39) 42.10, 39) Anders Ek, Gävle OK, 77.28 (35) 41.30, 57) SuneÅkesson, Ockelbo OK, 81.38 (46) 43.43, 84) Sven-Arne Strid, Österfärnebo IF,88.48 (115) 53.20, 88) Lars Dahlqvist, Storviks IF, 89.51 (63) 45.19, 122)Christer Segerquist, Gävle OK, 98.21 (110) 52.43, 125) Per-Olov Jemt, OKHammaren, 99.36 (93) 49.05

H65 1) Anders Åberg, Tjällmo-Godegårds OK, 70.01 (1) 37.11

H65K 1) Stanislav Lesnikov, Azimuth-SPB, 56.36 (3)31.08, 9) Per Elfström, Årsunda IF, 64.31 (19) 35.27, 15) Ola Karlsson,Storviks IF, 66.44 (32) 37.05, 51) Torbjörn Danielsson, OK Hammaren, 74.13 (49)39.43, 62) Curt Jonasson, Skutskärs OK, 76.47 (119) 47.01, 66) Bengt Björk,Årsunda IF, 77.49 (151) 50.54, 67) Karl Ivar Jönsson, Årsunda IF, 77.59 (106)45.40, 71) Sven-Erik Kempe, OK Hammaren, 78.57 (113) 46.18, 139) BertilMäkinen, OK Hammaren, 94.32 (150) 50.43

H70 1) Jan Fogelberg, Västvärmlands OK, 59.14 (1) 30.02, 5) Elis Åberg, Storviks IF, 70.49(3) 33.38, 9) Lasse Holm, Storviks IF, 73.33 (4) 34.15, 81) Kurt Sandström,Skutskärs OK, 108.33 (80) 53.40

H70K 1)Tage Sandberg, Bromma-Vällingby SOK, 49.03 (1) 24.43, 6) Gunnar Ericsson, GävleOK, 55.33 (4) 29.01, 98) Ingemar Nygren, Årsunda IF, 79.42 (131) 45.13, 112)Sören Andersson, Järbo OK, 83.43 (101) 41.05

H75 1) Kurt Åberg,OK Tisaren, 73.30 (1) 37.23, 35) Rune Ivarsson, OK Hammaren, 99.55 (52) 56.44,76) Kjell Wennergrund, Järbo OK, 122.39 (85) 71.50, 79) Anders Persson, OKHammaren, 126.47 (33) 52.11, 81) Börje Masser, Valbo AIF, 127.15 (86) 73.05,82) Bo Skoog, Valbo AIF, 128.02 (89) 75.03

H80 1) Rune Carlsson, Sundbybergs IK, 57.31 (1) 28.41, 18) Tord Lind, Valbo AIF, 84.09 (12)38.44, 41) Anders Ahnlén, OK Hammaren, 117.14 (40) 54.35

H85 1) Ove Kilborn, Uddevalla IS, 78.04 (9) 45.11

H90 1) Rune Isaksson,Helsingborgs SOK, 75.22 (1) 46.36

H95

U1 1) Melker Sundström, Hestra IF, 30.15 (1) 17.04, 35) Casper Stålberg, Gävle OK, 38.48(37) 21.19, 54) David Jernberg, Gävle OK, 40.52 (96) 24.37, 82) Josefin Stropp,Gävle OK, 43.52 (140) 26.32, 84) Liam Bergefur, Tierps SOK, 43.58 (125) 26.03,112) Tua Offrell, Gävle OK, 45.54 (151) 27.13

U2 1) Emil Skepp,Sävedalens AIK, 28.37 (63) 28.37, 25) Amanda Stropp, Gävle OK, 48.24 (48)27.40, 90) Signe Edler, OK Hammaren, 57.26 (89) 30.57

Mer läsning

Annons