Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

O-ringen – resultaten från den fjärde etappen

Annons

H21E

1) Thierry Gueorgiou, Kalevan Rasti, 223.08 (1) 71.37

2) Magne Dæhli, Halden SK, 228.16 (5) 75.37

3) Jerker Lysell, Rehns BK, 228.25 (8) 77.39

D21E

1) Tove Alexandersson, Stora Tuna OK, 195.23 (1) 63.39

2) Anne M Hausken Nordberg, Nydalens SK, 207.45 (3) 65.21

3)Svetlana Mironova, Koovee, 210.56 (2) 64.02

H20E

1) Simon Hector, Snättringe SK, 199.37 (2) 59.21

2) Jonas Gustafsson, OK Kåre, 206.12 (1) 55.36

3) Audun Heimdal, Konnerud IL,211.24 (10) 63.29,

57) Filip Ivarsson, OK Hammaren, 259.08 (49) 71.40

D20E

1) Johanna Öberg, OK Linné, 180.32 (6) 50.04

2) Tilda Johansson, OK Orion, 182.15 (26) 54.51

3) Anine Ahlsand, Nydalens SK,188.24 (1) 46.54

54) Emma Bengtsson, Årsunda IF, 235.11 (54) 62.47

H18E

1) Isac von Krusenstierna, OK Kåre, 148.51 (1) 42.03

2) Jesper Svensk, Stora Tuna OK, 151.49 (2) 42.21

3) Simon Imark, Tullinge SK, 154.09 (13) 46.38

D18E

1) Veera Klemettinen, Suunta Jyväskylä, 151.14 (2) 41.36

2) Synne Strand, AskerSK, 156.02 (5) 43.50

3) Anine Lome, Hamar OK, 157.45 (3) 42.56

8) Johanna Börjesson Eriksson, Storviks IF, 168.04 (16) 46.14

28) Jennie Börjesson Eriksson, Storviks IF, 183.39 (69) 56.59

50) Emma Hållström, Gävle OK, 193.55 (76) 58.02

93) Ellen Skoog, OK Hammaren, 237.10 (92) 65.11

97) Tove Flodman,OK Hammaren, 257.50 (102) 76.36

99) Emma Blixt, OK Hammaren, 276.15 (101) 73.17

H21E2

1) Felix Späth, Lillomarka OL, 239.16 (7) 73.30

2) Mikko Knuuttila, Ikaalisten Nouseva-Voima, 239.44 (1) 69.37

3) Juha Sorvisto, Vaajakosken Terä, 244.03 (17) 75.43

33) Erik Boman, Gävle OK, 270.08 (38) 79.18

52) Albin Sjöhed,Gävle OK, 278.59 (31) 78.06

56) Kevin Ståhl, OK Hammaren, 280.48 (77) 89.13

77) Erik Dahlqvist, Storviks IF, 299.46 (95) 93.05

D21E2

1) Johanna Sanderi, IFK Lidingö SOK, 226.28 (2) 63.44

2) Ida Lindkvist, NTNUI, 232.00 (3) 63.50

3) Anna Persson, FK Göingarna, 235.19 (6) 66.08

H20E2

D20E2

H18E2

1) Saul Klemola ,Raja-Karjalan Suunnistajat, 152.21 (2) 43.34

2) Konsta Puranen, Tampereen Pyrintö, 153.46 (1) 40.33

3) Victor Helgesson, Hestra IF, 157.37 (4) 44.26

24) Andreas Persson, OK Hammaren, 185.56 (16) 48.48

51) Mårten Olsson, Gävle OK, 200.19 (78) 60.07

74) Erik Olsson, Gävle OK, 219.41 (95) 74.36

D18E2

1) Sofia Eriksson, Stora Tuna OK, 184.14 (3) 47.44

2) Julie Nærestad, Vegårshei IL,188.19 (4) 48.02

3) Guri Sandvold, Tynset IF, 189.21 (6) 50.08

D10

1) Stina Thern, OK Skogshjortarna, 74.34 (2) 17.51

35) Ida Karlsson, Storviks IF, 100.42 (87) 28.10

128) Signe Wiksten, Gävle OK, 141.17 (153) 36.54

D11

1) Silva Kemppi, Espoon Suunta, 78.32 (1) 18.51

73) Elma Wikström, OK Hammaren, 141.02 (63) 32.59

103) Elsa Palmberg, OK Hammaren, 164.26 (126) 50.31

D12

1) Klara Borg, Södertälje-Nykvarn OF, 82.43 (1) 19.50

7) Ebba Ottosson, Gävle OK, 96.51 (3) 23.42

34) Sara Åbom, Gävle OK, 113.39 (109) 37.06

113) Elise Edler, OK Hammaren, 142.15 (101) 36.24

D12K

1) Alice Ottosson, Mölndal Outdoor IF, 73.41 (1) 17.47

6) Selma Ivarsson, OK Hammaren, 92.22 (8) 26.46

D13

1) Klara Sjöström, Västerås SOK, 106.08 (5) 28.14

37) Julia Näslund, OK Hammaren,142.50 (33) 33.54

79) Hanna Hodin, Årsunda IF, 168.23 (37) 34.52

81) JohannaOlsson, Ockelbo OK, 169.08 (128) 45.31

121) Mathilda Karlsson, Valbo AIF, 196.01 (155) 51.38

D14

1) Hanna Lundberg, OK Renen, 98.10 (1) 25.04

17) Cornelia Ivarsson, OK Hammaren, 130.30(6) 28.51

69) Emma Lilje, Gävle OK, 158.33 (53) 35.22

90) Josefin Lindström, OK Hammaren, 172.50 (72) 37.46

117) Linnea Persson, Valbo AIF, 191.38 (139)52.02

132) Agnes Malmgren, Ockelbo OK, 200.18 (152) 56.11

D14K

1) Hilma Gustafsson, Arvidsjaurs OK, 105.54(3) 27.37

D15

1) Tilda Östberg, Stora Tuna OK, 117.08 (11) 31.20

69) Moa Karlsson, Storviks IF, 169.53 (68) 39.03

78) Elsa Wallin, OK Hammaren, 174.32 (79) 40.54

134) Vanja Johansson, OK Hammaren, 264.36 (140) 62.05

D16

1) Lotta Eerola, Tampereen Pyrintö, 120.29 (2) 27.50

139) Elvira Silver, Gävle OK, 227.32 (159) 58.53

D16K

1) Sara Junevik, Leksands OK, 123.33 (1) 31.06

D17-20K

1) Tine Dalgaard, Kolding OK, 154.54 (4) 39.40

23) Emma Johansson, OK Hammaren, 227.06 (24) 48.44

D18

1) Elin Ransjö Zander, OK Tyr, 167.29 (9) 47.54

88) Elin Forsberg, Årsunda IF, 347.48 (89) 86.31

D20

1) Hanna Lindström, OK Tranan, 166.46 (1) 43.02

7) Kristin Boman, Gävle OK, 184.44 (7) 47.42

D21-1

1) Heini Saarimäki, Angelniemen Ankkuri, 172.24 (11) 51.50

D21-2

1) Evgeniya Ryapolova, IFK Mora OK, 174.27 (2) 46.57

39) Sara Hägglund, OK Hammaren, 230.03 (53) 63.35

56) Elin Lind, Tierps SOK, 242.24 (107) 77.34

74) Joline Ingelsson, OK Hammaren, 254.43 (87) 72.02

82) Maja Ingelsson, OK Hammaren, 263.34 (84) 71.47

87) Frida Ingelsson, Ockelbo OK, 277.42 (85) 71.49

115) Katarina Baban, Storviks IF, 324.18 (121) 90.58

D21K-1

1) Josefine Klintberg, OK Ravinen, 123.13 (1) 32.42

34) Helen Walfridsson, Gävle OK, 174.04 (61) 49.55

38) Ann-Sofi Karlsson, Gävle OK, 175.09 (55) 48.42

81) Anna Berglöv, Årsunda IF, 196.53 (113) 58.49

95) Pernilla Eriksson, Gävle OK, 211.19 (92) 55.29

100) Maria Hellström, Årsunda IF, 214.02 (107) 57.36

109) Johanna Cavallin, Valbo AIF, 218.52 (134) 63.17

129) Linda Eriksson, Gävle OK, 233.52 (117) 59.20

147) Stina Backlund, Ockelbo OK, 257.35 (149) 69.02

D21K-2

1) Lene Godager Kaas, Bækkelagets SK, 130.00 (1) 32.34

D35

1) Salla Fagerudd, Paimion Rasti, 154.03 (2) 39.54

D35K

1) Linda Sjögren, Kamrat och IF KIF, 115.33 (2) 34.20

43) Helena Stropp, Gävle OK, 167.36 (31) 42.05

59) Åsa Jernberg, Gävle OK, 181.04 (49) 45.28

D40

1) Yvonne Gunell, Pargas IF, 123.21 (1) 32.23

62) Jenny Johansson, Valbo AIF, 202.16 (61) 55.06

64) Karin Möllerberg, Valbo AIF, 206.16 (65) 57.46

67) Anna Berggren, Gävle OK, 209.17 (50) 51.50

D40K-1

1) Lena Turesson, OK Renen, 109.44 (1) 29.22

D40K-2

1) Elisabeth Ingvaldsen, Nydalens SK, 106.03 (1) 27.56

17) Lena Bernhardsson, Årsunda IF, 139.19 (21) 35.57

21) Helena Backlund, Gävle OK, 142.57 (19) 35.53

32) Karin Wallin, OK Hammaren, 150.18 (11) 33.35

45) Karin Johansson, OK Hammaren, 156.14 (42) 40.28,

76) Petronella Ivarsson, OK Hammaren, 187.43 (85) 51.13

84) Ann-Sofie Täck, OK Hammaren, 201.05 (98) 55.17

122) Annika Hedin, Årsunda IF, 309.39 (117) 68.15

D45 1) Gunilla Svärd, IF Thor, 117.21 (1) 30.13

D45K-1

1) Ulrica Swärd Bütikofer, Ljusdals OK, 120.43 (1) 29.40

15) Malin Palmberg, OK Hammaren, 137.46 (17) 36.31

22) Maria Hållström, Gävle OK, 147.05 (56) 43.24

26) Åsa Skoog, OK Hammaren, 150.37 (43) 41.59

28) Eva Lindström, Storviks IF, 152.32 (48) 42.40

55) Christina Lilje, Gävle OK, 169.37 (35) 40.16

62) UlrikaSilver, Gävle OK, 177.19 (88) 51.02

111) Maria Westlin, Valbo AIF, 219.19 (115) 57.10

D45K-2

1) Weronica Zederin, OK Nackhe, 120.37 (18) 35.59

D50

1) Katarina Borg, Södertälje-Nykvarn OF, 109.03 (2) 26.13

17) Elisabet Enmark, Gävle OK, 138.20 (7) 30.55

26) Monica Boman, Gävle OK, 143.34 (28) 34.47

35) Ingela Eriksson, Gävle OK, 147.34 (26) 34.40

41) Cathrine Johansson, Tierps SOK,151.07 (85) 42.52

83) Anette Sjöberg, Gävle OK, 174.23 (76) 41.55

99) Ann Lyrberg, Valbo AIF, 188.31 (125) 51.20

D50K

1) Laila B Höglund, FK Herkules, 99.38 (1) 28.42

64) Karin Lind, Tierps SOK, 154.29 (86) 43.15

103) Annika Eriksson, Tierps SOK, 179.17 (90) 44.13

D55

1) Maria Jonsson, Tullinge SK, 115.42 (1) 28.12

55) Mona Åkerman, Valbo AIF, 163.58 (57) 40.27

D55K

1) Ewa Roos, Helsingborgs SOK, 123.46 (5) 33.45

11) Kia Bratberg, OK Hammaren, 136.18 (3)33.15

39) Lena Ahnlén, OK Hammaren, 160.27 (18) 36.08

45) Carina Holmberg, OK Hammaren, 164.32 (52) 42.49

93) Lena Bengtsson, Årsunda IF, 221.25 (85) 52.48

D60

1) Sirpa Lilja, Modum O-lag, 115.20 (4) 30.18

D60K

1) Susanne Dittmer, IK Hakarpspojkarna, 117.22 (1) 30.30

16) Ingela Bengtsson, Årsunda IF, 155.31 (4) 35.37

22) Karin Bergström, Gävle OK, 161.50(25) 43.44

D65

1) Karin Gustafsson, Strängnäs-Malmby OL, 126.20 (1) 30.55

36) Helena Hemström, Gävle OK, 184.34 (32) 44.11

D65K

1) Monica Djurberg, OK Tyr, 126.59 (9) 38.19

26) Maj-Lis Bergström, Hofors OK, 165.38 (11) 39.23

D70

1) Katharina Mo Berge, Freidig, 126.52 (1) 28.15

13) Solveig Svahn, Ockelbo OK, 166.20 (35) 48.00

22) Margareta Skoog, Valbo AIF, 183.37 (16) 39.42

37) Elke Wilke, Tierps SOK, 212.21 (38) 50.39

D70K

1) Britt-Marie Eklöf, OK Milan, 130.30 (1) 33.55

43) Agneta Österberg, Hofors OK,209.16 (37) 52.20

D75

1) Asta Sjöberg, Lindebygdens OK, 132.03 (1) 33.15

11) Doris Wiberg, Gävle OK, 176.19 (20) 49.35

19) Lillemor Forsberg, Gävle OK, 195.25 (11) 44.25

24) Ann-Margret Persson, Gävle OK, 228.20 (19) 49.24

33) Anita Asp, Ockelbo OK, 277.55 (28)61.50

D80

1) Maja-Lisa Bergström, Selånger SOK, 163.39 (2) 46.39

D85

1) Gunvor Hedin-Håkansson, Markbygdens OK, 213.37 (1) 64.06

D90

1) Margareta Hansson, Storviks IF, 472.54 (1) 248.17

D95

H10

1) Karl Aderstedt Althoff, Kungälvs OK, 57.30 (1) 13.54

31) Albin Möllerberg, Valbo AIF, 85.40 (72) 25.20

40) Gustav Ljunggren, OK Hammaren, 89.50 (88) 26.41

142) Jacob Lilje, Gävle OK, 128.51 (92) 26.58,

147) Adam Engstrand, StorviksIF, 132.11 (91) 26.54

H11

1) Isak Eskilsson, IK Hakarpspojkarna, 63.17 (1) 15.32

49) Hampus Karlsson, Storviks IF, 100.18 (40) 21.52

61) Anton Engstrand, Storviks IF, 105.07 (76) 24.03

74) Axel Hejdenberg, Gävle OK, 111.01 (89) 25.08

102) Lucas Söderberg, Gävle OK, 124.50 (36) 21.40

121) Jacob Olsson, Ockelbo OK, 130.51 (135) 30.55

149) Alfred Jeppsson, OK Hammaren, 153.12 (168) 34.34

H12

1) Linus Vernström, Ronneby OK, 69.18 (5) 18.07

6) Elias Danielsson, OK Hammaren, 78.11 (6) 18.21

83) Viktor Karlsson, Storviks IF, 115.47 (166) 37.16

89) Albin Malmgren, Ockelbo OK, 117.17 (81) 26.35

101) Loke Holmgren, OK Hammaren,122.24 (131) 31.24

H12K

1) Mathias Nordlinder, OK Linné, 73.22 (1) 20.10

6) Olle Hallner, Ockelbo OK, 92.07 (15) 27.41

H13

1) Mattias Östberg, Stora Tuna OK, 84.35 (1) 21.25

9) Eric Hallner, Ockelbo OK, 105.55 (23) 27.55

88) Malte Johansson, OK Hammaren, 151.12 (134) 42.13

143) Gustav Möllerberg, Valbo AIF, 197.21 (150) 46.04

H14

1) Axel Elmblad, Bredaryds SOK, 89.49 (10) 23.45

27) Felix Silver, Gävle OK, 111.47 (13) 24.01

55) Linus Täck, OK Hammaren, 128.26 (95) 31.14

75) Alfred Liljeström, Gävle OK, 134.38 (80) 30.18

H14K

1) Tor Rönnestrand, Frösö IF, 84.16 (1) 19.17

11) Rasmus Söderberg, Gävle OK, 120.06 (8) 29.43

H15

1) Viktor Svensk, Stora Tuna OK, 109.06 (2) 29.03

25) Jakob Sjöberg, Gävle OK, 134.06 (18) 33.15

64) Adam Hodin, Årsunda IF, 168.43 (54) 39.26

110) Emil Danielsson, OK Hammaren, 212.48 (115) 48.53

127) Erik Flodman, OK Hammaren,233.14 (153) 58.36

H16

1) Sander Arntzen, Asker SK, 107.35 (1) 27.21

67) Rasmus Täck, OK Hammaren, 147.11 (127) 44.08

H16K

1) Simon Björnehäll, OK Gränsen, 121.18 (1) 26.43

22) Elias Näslund, OK Hammaren, 198.47 (21) 39.22

H17-20K

1) Martin Nilsson, Snättringe SK, 131.16 (2) 34.51

12) Albin Wallin, OK Hammaren, 185.27 (16) 46.36

21) Ghaith Al-Tameemi, Ockelbo OK, 201.18 (27) 50.39

H18

1) Mikkel Lyskjær Jensen, Tisvilde Hegn OK, 141.38 (1) 40.31

H20

1) Isak Langerak, Järfälla OK, 178.59 (6) 59.13

9) Erik Hållström, Gävle OK, 209.44 (3) 55.51

13) Kalle Johansson, OK Hammaren, 229.28 (21) 73.40

30) Emil Eriksson, Tierps SOK, 267.35 (47) 94.50

49) Axel Sjöberg, OK Hammaren, 373.47 (53) 116.03

H21-1

1) Mathias Drage, Kongsberg OL, 210.45 (3) 58.37

H21-2

1) Veli Kangas, Helsingin Suunnistajat, 196.28 (2) 57.06

40) Andreas Eriksson, Kungsgårdens SK, 246.54 (41) 69.24

115) Viktor Dahlqvist, Storviks IF, 316.46(139) 101.32

H21K-1

1) Anders Nordberg, Nydalens SK, 149.00 (3) 43.06

19) Fredrik Ahnlén, OK Hammaren, 186.15 (20) 53.22

115) Johan Eriksson, Tierps SOK, 271.44 (106) 70.34

118) Erik Strid, Österfärnebo IF, 275.55 (159) 87.15

123) Jens Åkerman, Gävle OK, 280.24 (109) 71.35

131) Viktor Strid, Österfärnebo IF, 286.57 (155) 84.16

135) David Holmqvist, OK Ödmården, 295.13 (152) 83.55

144) Robin Offermo, Valbo AIF, 303.36 (125) 74.49

H21K-2

1) Søren Schwartz, IFK Göteborg, 146.51 (1) 42.28

H35

1) Stefan Sjölund, Skogslöparna, 170.32 (3) 47.34

H35K

1) Jostein Andersen, Nydalens SK, 131.11 (1) 36.41

57) Albin Bogren, Gävle OK, 187.17 (71) 50.40

125) Jonatan Söderberg, Gävle OK, 228.23 (138) 61.55

H40

1) Jani Lakanen, Koovee, 149.13 (6) 46.46

10) Björn Ljunggren, OK Hammaren, 167.44 (21) 49.46

27) Patrik Svedberg, Gävle OK, 184.07 (43) 55.06

143) Magnus Flodman, OK Hammaren, 258.57 (180) 81.08

H40K-1

1) Martin Johnsson, IFK Lidingö SOK, 123.26 (1) 33.43

2) Richard Hejdenberg, Gävle OK,129.19 (2) 35.30

54) Mathias Danielsson, OK Hammaren, 172.57 (35) 42.27

61) Mattias Eklund, Ockelbo OK, 178.04 (87) 51.53

116) David Floberg, Årsunda IF, 232.49 (103) 56.41

135) Lars Wallin, OK Hammaren, 255.11 (136) 66.52

H40K-2

1) Jörgen Olsson, OK Pan-Kristianstad, 130.17 (3) 35.35

H45-1

1) Tomas Hallmén, OK Tisaren, 138.40 (2) 36.35

81) Per-Anders Olsson, Ockelbo OK, 200.34 (102) 58.19

108) Mikael Persson, Gävle OK, 225.28 (104) 58.53

H45-2

1) Gjermund Urset, Bul-Tromsø IL, 140.49 (1) 36.15

H45K-1

1) Johan Blomster, IF Thor, 131.22 (2) 32.55

33) Magnus Jakobsson, Tierps SOK, 153.00 (24) 37.55

H45K-2

1) Jukka Viskari, Hiidenkiertäjät, 120.22 (2) 30.26

3) Jonas Ivarsson, OK Hammaren, 124.03 (20) 34.46

16) Ingemar Stålberg, Gävle OK, 132.16 (11) 33.38

25) Ulf Karlsson, Storviks IF, 138.39 (8) 33.02

34) Fredrik Wiksten, Gävle OK, 145.06 (57 )40.33

37) Thomas Ivarsson, OK Hammaren, 146.04 (135) 51.12

41) Jan Moberg, Gävle OK, 148.14 (51) 39.44

62) Jonas Holmgren, OK Hammaren, 162.02 (73)42.30

67) Anders Hansson, Storviks IF, 163.54 (65) 41.38

69) Daniel Johansson, OK Hammaren, 164.33 (79) 43.11

77) Håkan Persson, Valbo AIF, 171.15(99) 46.01

79) Torbjörn Vikblom, OK Hammaren, 172.20 (106) 47.29

106) Håkan Andersson, OK Hammaren, 183.20 (122) 49.24

117) Janne Lindström, OK Hammaren, 186.14 (104) 46.54,

126) Stephan Aspfors, OK Hammaren, 194.46 (138) 51.44,

134) Jan Andersson, OK Hammaren, 199.29 (160) 55.34

H50-1

1) Conny Forsberg, Långhundra IF, 130.36 (1) 36.47

H50-2

1) Anders Svensk, Tjällmo-Godegårds OK, 129.44 (1) 36.22

2) Joakim Ingelsson, OK Hammaren, 134.18 (7) 39.55

7) Mikael Ingelsson, Ockelbo OK, 147.31 (10) 40.42

28) Patrik Ottosson, Gävle OK, 170.01 (25) 44.12

35) Anders L Olsson, Gävle OK, 173.05 (35) 46.20

93) Karl-Erik Engblom, Valbo AIF, 227.40 (116) 65.49

124) Lennarth Karlsson, Valbo AIF, 271.07 (137) 79.58

H50K-1

1) Tomas Löfgren, Stora Tuna OK, 118.20 (1) 29.19

H50K-2

1) Mats Nylund, Bredaryds SOK, 113.19 (1) 29.51

26) Christer Alkberg, Ockelbo OK,147.53 (14) 35.25

37) Jan Andersson, Gävle OK, 151.37 (68) 43.32

41) Lars Spånberg, Gävle OK, 154.41 (62) 42.34

83) Johnny Berglöv, Årsunda IF, 179.48(91) 47.18

143) Mikael Andersson, Valbo AIF, 422.11 (150) 116.47

H55

1) Lasse Jansson, Gävle OK, 126.16 (2) 33.04

35) Anders Enmark, Gävle OK, 160.11 (51) 43.54

62) Bo Börjesson, Storviks IF, 175.32 (61) 45.20

119) Harald Knutsen, Gävle OK, 209.20 (96) 50.59

H55K

1) Sune Södergrann, Tullinge SK, 110.51 (1) 29.44

13) Hans Lemoine, Gävle OK, 136.07(26) 41.36

34) Christer Eriksson, Tierps SOK, 148.47 (17) 40.16

79) Lars Bengtsson, Årsunda IF, 168.02 (40) 43.51

81) Hans Bywall, OK Hammaren, 168.52(70) 48.03

101) Göran Lyrberg, Valbo AIF, 179.16 (129) 60.27

113) Jörgen Helmersson, Ockelbo OK, 186.06 (112) 55.58

128) Börje Ahnlén, OK Hammaren, 195.56 (139) 64.34

149) Göran Hedman, Valbo AIF, 234.01 (148) 67.59

H60

1) Sigurd Dæhli, Løten o-lag, 131.09 (5) 37.43

H60K

1) Arnfinn Pedersen, Gjø-Vard OL, 120.57 (1) 31.53

13) Mats Hedberg, Årsunda IF,141.42 (9) 35.13

19) Mats Hemström, Gävle OK, 144.22 (13) 37.22

23) Kjell Viklund, Hofors OK, 145.13 (71) 45.19

27) Sune Åkesson, Ockelbo OK, 148.49 (19) 37.53

30) Hans-Olof Fröjd, Oslättforspojkarnas IK, 149.48 (88) 47.32

47) Anders Ek, Gävle OK, 158.12 (55) 42.54

79) Per-Olov Jemt, OK Hammaren, 174.37 (34) 40.23

81) Sven-Arne Strid, Österfärnebo IF, 175.25 (106) 49.50

100) Lars Dahlqvist, Storviks IF, 184.46 (96) 48.27

120) Christer Segerquist, Gävle OK,197.16 (110) 50.25

H65

1) P-OIvarsson, Haninge SOK, 138.13 (1) 32.42

H65K

1) Sven Bergström Trolin, Forsa OK, 120.29 (9) 36.24

3) Ola Karlsson, Storviks IF, 126.08 (2) 33.59

24) Per Elfström, Årsunda IF, 143.24 (81) 49.10

42) Torbjörn Danielsson, OK Hammaren, 153.10 (29) 40.46

68) Bengt Björk,Årsunda IF, 162.12 (87) 49.58

72) Karl Ivar Jönsson, Årsunda IF, 164.45 (55) 45.36

113) Sven-Erik Kempe, OK Hammaren, 190.23 (167) 72.38

115) Hans-ErikEriksson, Gävle OK, 191.05 (109) 53.49

138) Bertil Mäkinen, OK Hammaren,202.18 (156) 68.15

H70

1) Jan Fogelberg, Västvärmlands OK, 119.35 (3) 33.17

8) Elis Åberg, Storviks IF, 143.19 (24) 39.36

9) Lasse Holm, Storviks IF, 143.35 (40) 42.32

81) Kurt Sandström, Skutskärs OK, 207.20 (73) 49.36

H70K

1) Tage Sandberg, Bromma-Vällingby SOK, 106.13 (1) 26.14

4) Gunnar Ericsson, Gävle OK, 116.00 (14) 31.33

97) Ingemar Nygren, Årsunda IF, 165.47(143) 49.17

103) Sören Andersson, Järbo OK, 168.14 (107) 43.17

H75

1) Kuno Österlund, Västerås SOK, 141.38 (1) 32.56

35) Rune Ivarsson, OK Hammaren, 199.26 (37) 47.47

51) Anders Persson, OK Hammaren, 218.54 (42) 48.29

64) Bo Skoog, Valbo AIF, 234.08 (74) 56.44

68) Börje Masser, Valbo AIF, 235.40 (62) 53.54

75) Kjell Wennergrund, Järbo OK, 241.47 (75) 57.06

H80

1) Rune Carlsson, Sundbybergs IK, 111.53 (1) 32.59

24) Tord Lind, Valbo AIF, 179.10(22) 50.22

H85

1) Gunnar Smistad, OL Trollelg, 174.30 (4) 53.06

H90

1) RuneIsaksson, Helsingborgs SOK, 150.27 (1) 50.46

H95

U1

1) Albin Emilsson, OK Skogsfalken, 57.22 (8) 12.56

34) Casper Stålberg, Gävle OK, 70.54 (102) 17.09

54) David Jernberg, Gävle OK, 74.00 (103) 17.13

70) Liam Bergefur, Tierps SOK, 77.01 (70) 15.58

77) Josefin Stropp, Gävle OK, 78.41 (56) 15.20

95) Tua Offrell, Gävle OK, 82.55 (113) 17.46

U2

1) Edvin Åtting, Linköpings OK, 76.22 (1) 18.32

31) Amanda Stropp, Gävle OK, 101.22 (61) 29.18

82) Signe Edler, OK Hammaren, 115.31 (124) 33.33

Mer läsning

Annons